Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia B
  • AM.V.

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2023

  • Mesaj Privat
Cati de aici aveti evacuarea neagra la Insignia B 2.0d? Filtrul e pe masina, isi face regenerari, ad-blue este activ, dar evacuarea este neagra, are funingine. Eram curios daca mai ai si altii aceasta problema.


MODEL: Insignia 2018
MOTOR: B20DTH

LOCATIE: CLUJ
  • Stefan0900

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2020

  • Mesaj Privat
Salut, si la mine e putin mai inegrita, ba chiar am si o pata neagra pe tips-ul de la evacuare. Peste tot unde am fost (reprezentanta + service specializat opel) mi-au spus ca e normal Smile)

Cei din service mi-au recomandat si un aditiv de curatare sistem alimentare (un lichid care se pune pe unde pui si combustibil) dar nu pot sa zic daca a schimbat vreo ceva ca ar fi trebuit sa curat macar putin evacuarea si pata de pe tips, lucruri pe care nu le-am facut 😃 (am incercat pata de pe tips dar nu am avut nicio sansa, cred ca e nevoie de un polish sau ceva solutii speciale).
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
La mine nu este perfect curata. Masina este o Insignia 2014 Facelift, A20DTH cu 4x4 si cutie automata. Nu ratez regenerarile si odata la cateva luni bag un aditiv curatare sistem de injectie si unul de curatare DPF. Daca fac regenerarea pe autostrada o face la 7% daca o fac in conditii de oras nu scade supb 27%.
  • Dragos Ene

  • Mesaje scrise: 381
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2007 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2014

  • Mesaj Privat
Salut,
Ce aditiv folosesti pentru curatare sistem de injectie, respectiv curatare DPF?
Mulțumesc
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR