Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • stefanh

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Astra 2005 1.9 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Salutare opelisti!

Astazi cand am dat o tura cu al meu Astra H mi s-a aprins martorul cu cheita in bord si masina a intrat in modul de avarie ( nu mai are aceiasi putere).
La testul agrafa a rezultat pe langa ecn 53003 care am vazut ca e legat de AC (care oricum nu-mi functioneaza) a aparut si ecn 24304
Am cautat pe forum si am gasit ca problema poate sa fie de la Boost Pressure Valve, asa ca am dat un ochi sa vad daca e ceva in neregula cu furtunele. Uitandu-ma pe acolo am descoperit racordul din poza atasata care pare sa iasa fara probleme din locasul lui, nu e prin deloc. Dar nu am idee ce este si daca are vreo legatura cu problema mea. Ma puteti ajuta cu ceva informatii despre piesa respectiva? Daca nu are nicio legatura atunci care ar fi urmatorul lucru de verificat?

Multumesc anticipat!
Stefan


MODEL: Astra 2005
MOTOR: 1.9 CDTI
  • black_soulwhite

  • Mesaje scrise: 530
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 Z19 DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Aug 2019

  • Mesaj Privat
Daca pe flansa aia de bronz vine tras furtunul si prins in colier , clar nu trebuia sa iasa asa simplu.
  • stefanh

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Astra 2005 1.9 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Da. Asa zic si eu ca iese prea usor. Dar stiti oare ce este acolo? In ce intra chestia asta?
  • black_soulwhite

  • Mesaje scrise: 530
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 Z19 DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Aug 2019

  • Mesaj Privat
Ala este filtrul epurator , in caz ca trage aer fals pe acolo ori este infundat de acolo si comportamentul masinii.Nu am studiat piesa aia pe ''viu'' sa imi dau seama exact daca asa trebuie sa iasa , ori este de inlocuit.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR