Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K
  • CRiza134

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Apr 2021

  • Mesaj Privat
Buna tuturor. Am si eu un Astra K 2017 si am intampinat problema, clasica deja se pare, a ambreiajului la podea. Nu am stiut despre aceasta problema inainte de a cumpara masina. Am verificat la reprezentanta Opel si mi s-a spus ca a avut deja o rechemare in Olanda unde nu stiu ce i s-a schimbat sau daca s-a schimbat ceva. Cert este ca am dus-o luni, pe 5 aprilie la reprezentanta din Fundeni si azi am luat-o. I-au schimbat pompa de ambreiaj, inlocuiit lichid de frana si simeringurile de la planetare. Sper sa nu mai revina problema, desi, dupa cate am citit, se pare ca problema este de fapt rulmentul de presiune. Ce parere aveti?


MODEL: Astra K 2017 Sports Tourer
MOTOR: 1.6 cdti
  • sicka

  • Mesaje scrise: 250
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2018

  • Mesaj Privat
Operatiunea s-a facut pe garantie, fiind vorba de o rechemare in alta tara?
  • CRiza134

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Apr 2021

  • Mesaj Privat
Nu, din pacate m-a costat 1470 lei, asta dupa ce au facut ei o reducere de la 2132 ca a fost o neintelegere legata de pretul pieselor. Au zis ca au primit de la Opel mail ca a avut deja o rechemare si ca nu se poate face pe garamtie
  • sicka

  • Mesaje scrise: 250
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2018

  • Mesaj Privat
Mhm, eu parca m-as fi certat cu ei, mai ales daca e subiect de rechemare. Ca pana la urma, rechemarea se face din cauza unei probleme de proiectare/fabricatie si se inlocuieste pe cheltuiala producatorului. Asa a fost cazul cilindrului de ambreiaj, unde au fost rechemari si reparatii pe cheltuiala OPEL-ului.
  • CRiza134

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Apr 2021

  • Mesaj Privat
Probabil aveti dreptate. Nu stiu ce sa zic. Ideea e ca am citit ca nu pompa ar fi problema, ci rulmentul de presiune. Oricum am garantie 2 ani si daca e sa mai am probleme, ma duc peste ei
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR