Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • tuxi

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2019

  • Mesaj Privat
Salutare,
Am constatat cu surprindere cã am un zgomot ciudat în spate, am verificat și am descoperit cã toba finala se mai ținea doar de un montant. Am continuat verificarea și am vãzut cã și partea de țeavã, pânã în prinderea de intermediarã, este ruginita. Buuun, acum începe povestea, sun la un hiper cunoscut magazin de piese, zic VIN, bãiatul de la magazin primește comanda zice sã vin luni. Ajung sã ridic toba, surprizã, alt model. La mine, finala se prinde de intermediarã cu un colier în formã de u, toba de la magazin avea flansa. Refuz toba, și de 3 ore tot încerc sã dau comanda de una potrivitã. Aveți un sfat și pentru mine? Mulțumesc anticipat.


MODEL: Astra 2001
MOTOR: Z16XE
Skip ads

  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,497
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Dã un VIN...vedem ce-o fi cu toba aia...
  • tuxi

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2019

  • Mesaj Privat
WOLOTGF3512149685, sunt tot în cãutare.
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,497
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
”Pesa” e asta GM 1138769 sau GM 13129814 (ambele cu colier).
Într-adevãr apar 2 versiuni: cu flansã si cu colier. De-aia s-au încurcat. Dar faptul cã le-ai precizat cã a ta e cu colier, nu le oferã scuze. Ci vitãversa. Profesionistii lu” peste...congelat. Au niste programe si se uitã-n ele ca broasca la inundatie.
Ptr conformitate:





Ultima modificare facuta de bibu16v la Mar 13 Apr, 2021 1:16 pm
Skip ads

  • tuxi

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2019

  • Mesaj Privat
Mulțumesc pentru rãspuns, între timp am vorbit cu alt magazin și am gãsit la ei exact toba buclucașa. Bãiatul cu care am discutat a fost amabil și mi-a trimis și o pozã cu piesa. Mâine merg la magazin sã o ridic așa cã se poate închide discuția. Mulțumesc din nou.
  • AValentin33

  • Mesaje scrise: 173
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2018

  • Mesaj Privat
O toba finala+intermediara pentru astra g 2.0 dti ce brand recomandati ? Pana acum am gasit numai porcarii aftermarket si scumpe.
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,497
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Dacã apreciezi cã piesele aftermarket sunt ”porcãrii”(cum ți-ai dat seama e altã poveste...), singura ta ”șansã” sunt piesele originale. Deci multã baftã la gãsirea lor și pungã burdușitã ptr plata lor!
  • tuxi

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2019

  • Mesaj Privat
Chiar nu știu ce sã rãspund, eu am plãtit 322 de lei pentru toba finalã, pe ambalaj scria cã e fãcutã în Polonia dar sub numele unei alte firme mai cunoscute. Probabil pentru tine costul va fi mai mare, nu am idee, cât despre firmã... Alegerea e a ta ținând cont de buget. Eu am gãsit toba la autokarma, magazinul din Pantelimon, e aproape de mine. Intra pe saituri și o sã-ți faci o idee despre ofertã și mare grijã la VIN, sã nu pãțești tot ca mine. Spor la cãutat.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR