Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • Dionisia

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Cluj-Napoca
  • Masina: Astra 2010 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Apr 2021

  • Mesaj Privat
Si mai am o rugaminte, trebuie sa schimb si rulmentul de presiune, o marca ceva sa’mi sugerati.
Skip ads

  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
dacã are joc e recomandat, eu personal îți recomand sã iei SNR Franța cel puțin a mea cu asa ceva a fost echipata de fabrica, aia la service mi-au pus unu valeo care nu se mufa bine pe conducta și am pierdut lichidul de frânã și m-am chinuit sa ii schimb singur plasticul și oringul de pe rulmentul vechi pentru a elimina problema. cauta cutie viteze M32 an fabricație 2013 și vezi sa arate ca în poza, ulei SAE 75W-85 API GL4. https://www.opel-infos.de/te...etriebe/m32.html. gãsești în link toate mașinile echipate cu cutia asta


Ultima modificare facuta de lucio85 la Mie 21 Apr, 2021 11:44 am, modificat de 2 ori in total
  • Tai-Pan

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Dionisia a scris:Dar se potriveste la montare? Gaurile sunt la fel pozitionate ca si la a mea chiar daca e din 2014? Ce criterii trebuie sa indeplineasca? Conteaza capacitatea cilindrica? Am nevoie de mai multe detalii fiindca trebuie s’o caut eu, nu mecanicul. Si am nevoie sa stiu exact ce ulei sa iau, nu s’o tot lungim cu povestile Very Happy Poate cineva sa ma ajute?
Va multumesc tuturor oricum, sunteti de treaba. Smile


Se potrivește, daca este cutie pentru motorul tau.
Modificarea/îmbunãtãțirea de la modelul nou a constat în înlocuirea rulmenților și a capacului cutiei, aflat in partea opusa celei ce se fixeazã pe motor.
Ulei Ravenol MTF 1, pãrerea mea.
  • deleted-30842

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Doana draga, nu va suparati pe mine, vad ca tot intrebati ce sa faceti, va inteleg , dar aveti toate informatiile necesare , uleiul folosit, cutia M32 merge folosita pe toate motoarele 1,7 cdti indiferent de putere, fara modificari la ambreiaj , vi s-a mai spus , la am breiaj verificati uzura su schimbati doar daca este nevoie, pt. ca tot se da cutia jos, vam spus si eu ,aveti service la Cluj foarte bun, cu oameni recunoscuti in tara, trebuie doar sa ii cautati , vb. cu ei si poate chiar au o cutie reconditionata pe stoc si cu a dumneavoastra la schim si dif. de bani rezolvati problema.Uleiul il cumparati cu talonul pe original la orice mag. de piese auto , dar aveti aici deja in comentarii tipul de ulei , restul tine de mecanicul dumneavoastra.Bafta .
Uite aici...
https://cutieviteza.ro/servi...AYAyAAEgIl9_D_BwE
Skip ads

  • Dionisia

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Cluj-Napoca
  • Masina: Astra 2010 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Apr 2021

  • Mesaj Privat
@radu florian, Nu cred ca e gresit sa pun intrebari ca sa pot fi lamurita, de aceea am intrat in acest club, daca nu aveti rabdare sa explicati un lucru, imi pare rau. Ce mi’ati scris dvs era sa ma uit dupa un anume Andrei, cel mai usor era sa’mi dati un link, exact cum ati facut acum.
O zi buna tuturor.
Multumesc tuturor pt sfaturi.
  • deleted-30842

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Imi pare rau ca ma-ti inteles gresit , dar vi se oferirise deja cam toate informatiile si apropo de service , credeti caveu stiam cum se numeste , am gautat pe net si l-am gasit in 1min. adineauri , scuze daca v-am suparat , dar daca cautati aici pe lupa din dreapta sus Cutie viteze M32 gaseati tot ce aveati nevoie , sa discutat destul de mult problema , pt. ca nu e o problema recenta si cred ca gaseati si unde sa gasiti o cutie de viteze sau sa o reparati pe cea a masinii dumneavoastra.Scuze de deranj.
  • Dionisia

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Cluj-Napoca
  • Masina: Astra 2010 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Apr 2021

  • Mesaj Privat
Am inteles. Merci!
  • Florin Nuta

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Craiova
  • Masina: Astra 2011 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2021

  • Mesaj Privat
Salutare!
Detin un astra j sport tourer 1,7 2011 cutie 6+1 , iar de ceva timp se aude un suierat/huruit usor in treptele 3 si 4 cred ca este din cutia de viteze.
As vrea sa stiu daca este vre-un service bun unde as putea sa rezolv aceasta problema in Craiova sau i ...
  • Florin Nuta

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Craiova
  • Masina: Astra 2011 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2021

  • Mesaj Privat
Salutare!
Detin un astra j sport tourer 1,7 2011 cutie 6+1 , iar de ceva timp se aude un suierat/huruit usor in treptele 3 si 4 cred ca este din cutia de viteze.
As vrea sa stiu daca este vre-un service bun unde as putea sa rezolv aceasta problema in Craiova sau i ...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR