Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • axEseN

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2020

  • Mesaj Privat
Hello,

Va rog sa-mi recomandati si mie o cotiera ... De nervi azi am spart doua "universale" ...
As vrea sfaturi de la cei care au achizitionat + montat una ... ca asa dupa gura lumii m-am luat si am aruncat cu banii ...

Va rog...

Multumesc anticipat


MODEL: Astra 2010
MOTOR: Z13DTH
  • CIPRIAN_17_CIP

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2009 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Salut,

Iti recomand una originalã, cu montare pe laterala scaunului. Avantaje sunt multiple: aspect OEM, rezistenta, pret de achiziție comparativ cu al uneia after market (150-200 lei si vreo 30 de minute de munca).

Spor!
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,665
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
D.p.m.d.v e destul de incomoda cotiera originala :
- atunci cand e ridicata (dai cu cotul in ea)
- atungi cand e lasata si trebuie sa tragi frana de mana.
.. si mai adaug aici ca e (in opinia mea) prea lunga.

Tot din experienta mea, as zice ca e total nerecomandata cotiera originala pe scaune sport (cele de pe masinile cu pedale metalice, echipare sport) daca esti o persoana care are ceva probleme in zona lombara si trebuie ridici sezutul la maxim din maneta ca sa poti sta ca omul normal pe scaun. Nu mai poti manevra frana de mâna, cotiera iti vine prea sus.

La Astra G a sotiei am avut de ales intre cotiera originala si cotiera Irmscher. Am ales cotiera Irmscher si bine am facut, e cea mai buna alegere. Acum am scos scaunele sport de Astra H la vanzare cu tot cu cotiera, renunt la cotiera originala si sper ca se potriveste cotiera Irmscher de Astra G pe consola dintre scaune de la Astra H, altfel va trebui sa gasesc un artificiu ca sa se potriveasca. Pe urma voi astepta cu rabdare sa mai apara o cotiera Irmscher de Astra G pe eBay, doar ca sa dau pe ea in EUR atât cat nu face (asta e, in viata unele lucruri cer sacrificii).
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR