Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • RA.Lungu

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Olt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2021

  • Mesaj Privat
Salut. Mã tot chinui sa scot furtunul din clemele alea și nu pot. Are cineva idee cum se scoate mai ușor. Ala cu clema verde. Sa rupt la jumate și a curs tot antigelul








v


MODEL: Opel Astra g 2004


Ultima modificare facuta de RA.Lungu la Sam 15 Mai, 2021 8:14 pm
Skip ads

  • black_soulwhite

  • Mesaje scrise: 530
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 Z19 DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Aug 2019

  • Mesaj Privat
Ai grija acolo , nu trage aiurea ca o sa faci probleme in interior la calorifer apoi.Uite aicia http://www.youtube.com/watch?v=4Q4O5ztz92o .De preferat sa cureti nitel capetele alea de tevi cu un burete spongios , apoi ungi cu nitica vaselina sa alunece usor la montaj.Intai clemele , apoi rotesti ferm si tragi inspre motor.
Stai calm cu sh , gunoaie coapte la pret de noi.Eu am dat 120 de lei anu trecut pe ambele originale gm.Daca a crapat unu , crapa si a doilea.


Ultima modificare facuta de black_soulwhite la Sam 15 Mai, 2021 8:09 pm, modificat de 2 ori in total
  • RA.Lungu

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Olt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2021

  • Mesaj Privat
Vizibilitatea acolo e destul de greu . O sa cumpãr un furtun de la SH zilele astea daca nu reușesc sã îl desfac eu . As putea sa merg așa cu el pânã la un Service adicã 2-3 km fara antigel
  • RA.Lungu

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Olt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2021

  • Mesaj Privat
O sa mai incerc mâine sa îl desfac. Nou un furtun este de la 35-55 cam așa am gãsit pe net .
Skip ads

  • RA.Lungu

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Olt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2021

  • Mesaj Privat
Se poate schimba doar furtunul și capul cu clema sa se de-a jos . ?
  • black_soulwhite

  • Mesaje scrise: 530
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 Z19 DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Aug 2019

  • Mesaj Privat
Furtunele vin intregi , se schimba ambele si problema este rezolvata.Nu as recomanda furtune aftermarket.Romanesti merg facute pe locuri drepte si coliere pe stuturi atata timp cat furtunele merg drept.Si in acest caz ar trebui furtune de calitate si pe cota , sper ca te-am lamurit.Lasa masina in parcare , pana rezolvi problema.Ma cam sperie unele intrebari...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR