Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F
  • SCalin

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2018

  • Mesaj Privat
Salutare, azi din greseala am uitat cheile in portbagaj cand am inchis haionul si acum masina mea a ramas blocata cu cheile inauntru, vreo metoda de a o descuia? Se poate daca as deschide intr-un fel capota si sa ajung la baterie? Masina are inchidere centralizata.
  • marius-opel

  • Mesaje scrise: 516
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2016

  • Mesaj Privat
apeleaza la un lacatus sau pe anunturi firma de deblocat usi!
  • mariocove

  • Mesaje scrise: 321
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Salut! Bãnuiesc ca ai rezolvat, dar scriu totuși o metoda pe care eu am folosit-o cu succes la câteva mașini în caz ca mai are cineva nevoie. Nu se aplica la orice model, depinde de sistemul de închidere centralizata , însã la Astra F este ok. În coltul din dreapta sus al ușii șoferului bagi o șurubelnița sau o ranga mai micuța și forțezi un pic ușa cât sa ai loc sa bagi o sfoara sau o sârmã.La sfoara sau sarma faci un nod sau inel și încerci sa apuci tija de blocare/deblocare, sau mânerul de deschidere( dacã sistemul permite sa se și descuie de la acest mâner) . Preferabil sa fie doua persoane, una sa forțeze ușa și cealaltã sa încerce deschiderea. Nu este nici o problema dacã se forțeazã puțin ușa , rama ușii este foarte flexibila. La anumite modele de mașini, tija de descuiere se ascunde sau nu exista iar mânerul, deși este acționat nu descuie mașina.
  • SCalin

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2018

  • Mesaj Privat
Salut, am spart geamul pana la urma, am incercat si metoda cu sfoara dar nu a mers la manere, am tras de ele dar nu se deschidea, la tija n-am avut noroc.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR