Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • raks67

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Arad
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Salutare , ieri am fost la reglaj geometrii roti mai mult din cauza ca volanul in mers drept era pozitionat 15 grade spre stanga . Ok , s-a remediat problema aceasta si eventualele nereguli ale geometriei la roti , dar plecand de acolo am observat ca cuplarea si decuplarea semnalizarilor stanga dreapta cumva au ramas ca inainte . Acum cand virez dreapta si semnalizez la revenire nu decupleaza singura semnalizarea nici in linie dreapta iar cand virez stanga decupleaza cu mult inainte sa revin in linie dreapta . Stiu ca nu ar fi un mare inconvenient sa decuplez semnalizarea manual dar parca nu este acelasi feeling ca inainte , intrebarea mea ar fi daca s-ar putea regla pozitia acelor contactoarea de la mecanismul semnalizarii fara sa mai fie nevoie sa merg din nou la geometrii si eventual demontat " covrigul " volanului si pozitionat drept . Multumesc anticipat .


MODEL: Astra G combi
MOTOR: Z16XEP
  • george_slz

  • Mesaje scrise: 547
  • Locatie: Buftea
  • Masina: Astra 2007 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Cineva a scos volanul care statea intr-o parte si l-a remontat pe centru. O porcarie care nu ar trebui sa se practice la masinile de dupa Dacia 1310. Scoti volanul si il montezi corect. Nu stiu daca are vreo indicatie pe ax, dar daca o are, alieniezi volanul la indicatia de ghidaj si mergi sa faci iar geometria, cu volanul blocat pe directia inainte.
  • raks67

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Arad
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Multumesc , de ce m-am temut nu voi scapa , adica revenirea la geometrii
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR