Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • GNeagu363

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2018

  • Mesaj Privat
Salutare, detin de aproape un an pe sus parata insignia. Din pacate de cateva zile a adormit si as vrea putin ajutor daca se poate.
Cu cateva luni in urma am sesizat relantiul fluctuant dar citind pe net ma gandeam ca este nevoie de un upgrade de soft si am vazut ca nu sunt singurul care ignora acest lucru, treptat si aproape insesizabil a inceput sa piarda din putere pana intr-o zi cand furtunul ce duce la sensorul de presiune dpf a cedat, la fel si senzorul scapa gaze, am inlocuit senzorul si furtunul dar masina tot da semne de boala, aproape ca moare motorul in treapta 3 si viteza maxima este undeva pana in 40km, se incalzeste foarte repede ca si cum e over boost, am observat pe turbo urme de funingine in dreptul conductei de ulei. Cineva cu experienta? Nu inteleg de ce nu am nici un cod de eroare sau vreun mesaj ori martor, asa ca nu stiu de unde sa incep. Multumesc.


MODEL: Insig Elitenav Cdti Eflex 2011
MOTOR: 160cp, A20dth
  • GNeagu363

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2018

  • Mesaj Privat
Aaaa si uitasem de consum, era urias in ultima vreme
  • GNeagu363

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2018

  • Mesaj Privat
Apa ajunge exagerat de repede la 90 de grade, pleaca normal de pe loc dar in zece metri taie puterea si merge ca melcul, astept sa primesc un opcom in cateva zile , daca cineva poate sa ma ajute sa sa imi spuna ce anume informatii ar fi relevante sa postez aici de pe opcom sa ne putem face o parere, intre timp obsa curat egr si sa mai verific furtune desi nu am nici un fasait, cum se invata noul senzor de presiune vacuum, merge cu opcom?
  • GNeagu363

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2018

  • Mesaj Privat
Maestre moderator de ce ai mutat topicul meu¿?
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR