Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
Solutie
  • ANicolescu18

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Olt
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2024

  • Mesaj Privat
Salutare, recent am cumpărat un opel insignia 2010, 2.0 ecoflex, am un buton pe volan care nu îmi pot da seama ce face, am cautat pe nenumărate forumuri dar nu am putut găsii ce face, sper ca ma puteți lamurii voi.



Menționez ca mașina are opel eye, cred ca butonul are legătură cu aceasta dotare.


MODEL: Opel Insignia A 2010
MOTOR: 2.0 A20DTH

Aceasta discutie are un raspuns marcat ca solutie la problema expusa.
Sari direct la Solutie

  • vvede

  • Mesaje scrise: 179
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Avertizare parasire banda fara a semnaliza
  • corsablue

  • Mesaje scrise: 2,484
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Citez de pe "alte forumuri":
"această dotare din lista de opționale te ajută să nu te abați de la traseu, chiar și atunci când atenția îți este distrasă. Cu ajutorul unor senzori specifici sau al unei camere video, Lane Assist intervine pasiv sau activ, în funcție de modelul mașinii și de anul de fabricație. De-a lungul timpului, sistemul a fost îmbunătățit și completat cu funcții noi, pentru a micșora unul dintre cele mai mari riscuri la care sunt supuși șoferii și pasagerii acestora: impactul frontal, cauzat de încălcarea marcajelor rutiere. Fie că ești în căutarea unui automobil cu un înalt nivel de siguranță pasivă, fie că deții deja unul, pe care vrei să-l pui în vânzare, este util să cunoști calitățile sistemului Lane Assist. În cele de mai jos, afli ce schimbare aduce această dotare în viața unui șofer și cum intervine, efectiv, în conduita lui de zi cu zi. "
Sursa autovit punct ro
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR