Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
Solutie
  • MihaiWise

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2020

  • Mesaj Privat
Salut ! Acum cateva luni vroiam sa-mi cumpar un Astra G, dar am amanat achizitia deoarece am fost ocupat cu invatatul si la nevoie m-am tavalit cu un Logan 1.4 de la tara. Acum 4-5 zile am pus mana pe o Corsa C 1.2 benzina . Initial nu ma asteptam la cine stie ce, dar m-a impresionat calitatea si duritatea materialelor de la interior si dinamica pe care ti-o ofera motorul, astfel prinzand drag de Opel dintr-o data. Ma astept ca Astra G sa-mi placa cel putin cat mi-a placut aia mica. Totusi - pana acum am tot avut in minte si o Octavia I - care-mi place, dar o gasesc cam dificila de parcat din cauza marimii.
Care dintre aceste doua masini este mai fiabila, are costuri de explotoare mai mici si este mai buna la materialele din interior? Am citit multe situatii de Octavii cu plafonul cazut, butoane si plastice sarite, de Opel nu am prea auzit (iar acea Corsa era intr-o stare foarte ok dupa 18 ani).
Ce motorizare imi recomandati? Eu vreau sa limitez la 1.6 benzina si sa-i pun o instalatie GPL.

Aceasta discutie are un raspuns marcat ca solutie la problema expusa.
Sari direct la Solutie

  • marius-opel

  • Mesaje scrise: 516
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2016

  • Mesaj Privat
acum eu zic despre astra g -am astra g de 74kw/101hp benzina motor z16xe e4 benzina,,, are si inst de cng neomologata de inteligentii de la rar cica nu are omologare europeana,,,,am aruncat butelia si am taiat conducta de alimentare.!
piese gasesti multe,,,,inerent se mai strica una alta,,,dar in general sunt preturi ok,,,si daca pui gpl...... oricum trebuie calculat costul si perioada amortizarii instalatiei!
tu faci cum crezi,depinde daca o folosesti la drum sau oras,,,in oras papa benzina mai multa,,,
opteaza astra g 1 1,6
  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Chestionar

Astra G sau Octavia Tour I ?
Astra G 0%
Octavia I 0%
0 voturi

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR