Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • fulgerul

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Eu am intrat direct pe site-ul Petex Romania. Am comandat un set de covorase pentru Astra H, 90 RON pretul, transportul se pare ca ar fi gratuit. Revin cu impresii dupa ce le primesc!
Skip ads

  • al3x_vl

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Valcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2011

  • Mesaj Privat
eu am covorase din material textil si rezista foarte bine la uzura si nici nu se murdaresc asa rau. cand o sa le schimb tot din acestea o sa iau
  • CORSA NT

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2011

  • Mesaj Privat
@ fulgerul

Nu ai revenit cu impresii... Am si eu covorasele cam uzate, 3 sunt venite cu masina, unul l-am cumparat eu separat cand a venit iarna. Ma intereseaza daca sunt de calitate, as cumpara un set pentru corsa mea.
  • fulgerul

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Scuze pentru intarziere.

In cazul in care nu ai achizitionat inca, pot spune ca sunt multumit de ele.

Au ajuns direct la usa, transportul prin curier fiind gratuit.

In afara de faptul ca nu dispun de sistemul de prindere in podea, nu miros, sunt groase, calitative.
Skip ads

  • CORSA NT

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2011

  • Mesaj Privat
La pretul de 90 lei si transport gratuit cred ca merita. Sa intru pe site sa vad daca sunt si pentru corsa mea si daca transportul este gratuit si prin tara... multumesc fulgerul.
  • CORSA NT

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Revin... nu sunt pentru corsa c. Poate altadata... Alte variante?
  • vicos999

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mai 2010

  • Mesaj Privat
O solutie doar de a acoperi mirosul e de a picura niste uleiuri aromatice direct pe podeaua masinii, in jurul presurilor (nu pe presuri). Si, desigur, cat mai multe spalari ale presurilor cu sapun / solutie de curatat / detergent.
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
cea mai buna solutie e sa luati presuri din silicon
si a-ti scapat de miros
intradevar sunt ceva mai scumpicele,dar tinand cont de mirosul neplacut,bani dati pe detergent si pe dezodorizante sau odorizante plus timpul pierdut sa le spalati mereu ,eu zic ca se merita
de astazi eu le-am scos si le-am pus pe cele textile ca a venit vremea frumoasa
Skip ads

  • MARIAN R

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2007 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Am cumparat si eu, prin curierat, de la Petex Romania un set de covorase din cauciuc pentru Vectra C si am primit pentru Caravan (cele pe spate sunt mai mari).
Asta nu-i tot, vreau sa va spun ca, dupa o jumatate de an, tot miros a cauciuc (spalate si frecate cu tot felul de detergenti). Am impresia ca sunt copii identice ale celor originale!
Iata siteul: http://www.petexromania.ro/default.php
  • Shiva

  • Mesaje scrise: 1,976
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Io mi le-am luat de-aici. S-au potrivit la fix in Corsa si n-au mirosit deloc, from day 1.
Nu vreau sa sune a reclama dar atat covorasele cat si tavita de porkbagaj au fost chiar ok.
  • gabby_

  • Mesaje scrise: 238
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2005 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Cand va spune omul sa luati covorase din cauciuc siliconic Petex made in Germany de la Autoa.....voi luati Petex Romania.La mine la H au fost 115 ron cu tot cu transport dar nu miros deloc si au si gaurele de prindere in podea.Le am de aproape 1 an si nici vorba de uzura sau miros.
  • MARIAN R

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2007 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2007

  • Mesaj Privat
gabby_ a scris:Cand va spune omul sa luati covorase din cauciuc siliconic Petex made in Germany de la Autoa.....voi luati Petex Romania.La mine la H au fost 115 ron cu tot cu transport dar nu miros deloc si au si gaurele de prindere in podea.Le am de aproape 1 an si nici vorba de uzura sau miros.

Da, asa este, nu am stiut ca este o diferenta asa de mare intre furnizori!
O sa cumpar de la AUTOA!
Skip ads

  • nika_nica

  • Mesaje scrise: 547
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2002 1.7 dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2010

  • Mesaj Privat
am vazut in selgros niste presuri crem din cauciuc, ma gandesc sa le iau crem ca nu se observa prafu de pe talpa pe ele, ca pe astea cum le spal,cobor din masina si ma urc iar se vede prafu pe ele,asa crem ma gandesc ca nu se vede, ar cineva presuri crem?
  • denisCT

  • Mesaje scrise: 1,408
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Am vazut la alta masina presuri crem, dpdv al prafului sunt ok nu prea se vede, dar in timp raman niste urme negre pe ele de la pantofi/tocuri etc care nu ies la spalat.
  • cristinel

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Am rezerve mari in ce priveste cumparaturile de pe internet. Una comanzi si alta primesti. Cat priveste mirosul (pentru cazul de fata – covorase cauciuc) nici nu poate fi vorba. Fotografiile arata bine, dar in realitate, cand pui mana pe ele dezamagirea apare pe chip.
  • Decebalus

  • Mesaje scrise: 407
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Eu am luat un set rimimg.. la inceput am fost incantat deoarece erau personalizate si picau destul de bine in masina fata de cel universale care ma deranjau la pedale sau in spate stateau indoite...

din pacate la sofer au facut gaura sub pedala de acceleratie in mai putin de 6 luni .. si se mai si lauda ca sunt ranforsate ...

cine a gasit pentru astra G hatch covorase mai rezistente rog sa anunte... eu obisnuiesc ca multi altii banuiesc sa tina calcaiul in podea..
iarasi daca cineva a gasit furnizor care sa vanda doar covoras sofer rog sa anunte...

merci !
g
  • Andrei_11_dny

  • Mesaje scrise: 213
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2007

  • Mesaj Privat
eu mi-am comandat de la o firma din timisoara niste covorase de cauciuc pentru astra( au costat 140 ron) sa le pun iarna in masina,am fost incantat ca s-au potrivit la fix,dar miros a guma ,ce e drept nu asa persistent cum sunt cele de la careefour,acum fiind vara leam scos din masina,leam pus in beci cu gandu ca mirosu usor usor va iese din ele,oare dak le spal bine si le las in apa o vreme ,nu iese mirosul din ele?
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Eu am cumparat un set de presuri turcesti de cauciuc de la un magazin din Ploiesti. Sunt decupate perfect dupa modelul podelei masinii si scrie astra pe ele. Marele plus este ca au o bordura de 2cm inaltime, nimic nu cade peste.
Le am de 2 ani si se prezinta ca in prima zi, nici o ciupitura nimic.
  • VladE46

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2011

  • Mesaj Privat
Salut baieti, ma numesc Vlad, sunt nou pe aici, de curand am si eu o Astra G Caravan 2009 1.7 CDTI in familie, m-ar interesa si pe mine niste presuri din cauciuc, sa se potriveasca la masina si sa aiba ceva bordura, pentru apa si mizerie, ca vine iarna si na, dar ceva mai calitativ, sa nu miroasa a cauciuc in masina Smile ce imi recomandati?
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR