Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • soimuletzu

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor.

Am avut nefericita "inspiratie" (in timp ce ploua torential), sa sparg stopul stanga spate la Astra G Caravan..... Ideea este ca becurile toate sunt ok, iar componentele ce partitioneaza spatiul interior al stopului sunt intacte. Trebuie sa schimb numai plasticul ce imbraca stopul, cel vopsit in culorile corespunzatoare fiecarui bec - masca (nu stiu cum sa-i zic...). Are cineva asa ceva, sau imi poate da cineva o idee unde as putea gasi asa ceva? Repet, n-am de ce sa schimb intregul stop...




Va multumesc!

Multa bafta


Ultima modificare facuta de soimuletzu la Vin 15 Jun, 2007 6:13 pm
  • soimuletzu

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Am vorbit la telefon cu meseriasul ce are atelier pe Apusului..... Pe la pranz ma voi duce acolo - omul a zis ca rezolva problema pe loc.

Revin cu feed-back.
  • soimuletzu

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Am rezolvat. Omul este ok, chiar daca la prima vedere nu-ti vine sa crezi ca o va scaote la liman... Wink

Recomand din toata inima ca si alternativa mult mai ieftina la o reparatie intr-un service autorizat.

Am mai vazut undeva intr-o discutie tel. omului, insa pentru a usura viata altora aflati in situatia mea il dau si eu mai departe: 0744536790

Multa bafta.


Ultima modificare facuta de soimuletzu la Vin 15 Jun, 2007 9:29 pm
  • raducrisstian

  • Mesaje scrise: 500
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2006

  • Mesaj Privat
ti-am zis eu ca e meserias chiar daca la inceput nu dai doi bani pe el. insa ai grija ca daca ai avut si partea rosie sparta (sau portocalie) el vopseste plexiglasul ala cu spray si s-ar putea sa se vede roz lumina in loc de rosu.
  • soimuletzu

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Cunosc problema cu lampa rosie - dealtfel, m-am tinut de capul lui pana a dat vreo 4 straturi de rosu, sa fie tenta identica cu cea de la stopul de pe partea opusa. Mersi oricum de atentionare Wink .
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR