Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • TTibi133

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2021

  • Mesaj Privat
Salutare grup, am tot cautat pe grup o informație asemãnãtoare dar nu gãsesc!, in vara anului trecut tatal meu a avut o problema cu pompa de apa, s-a rupt lanțul de acolo din cate am înțeles, am dus-o la un service printr-o cunoștința si cei de acolo, au zis ca trebuie sa schimbe, distribuție, pompa de apa, radiator, simeringuri supape, sa rectifice chiuloasa si sa rectifice scaunele la supape, tatãl meu a fost de acord, dar de atunci masina nu mai merge deloc bine, consuma 1 litru de ulei la 170km in plus daca depãșești viteza de 120km/h si o lași pe liber, masina se opreste in mers...înainte masina mergea bine si consuma 1 litru de ulei la 10 mii de km, pot sa gãsesc un mecanic bun in București pentru o constatare?, mulțumesc frumos!
Skip ads

  • matei niculae

  • Mesaje scrise: 418
  • Locatie: Italia
  • Masina: Insignia 2010 A20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2018

  • Mesaj Privat
Dar nu ai spus c'è masina c'è motor are
  • TTibi133

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2021

  • Mesaj Privat
masina este un opel astra g bertone 2001, 2.2 benzina, cod motor z22se, imi cer scuze ca nu am specificat!
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,452
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Posibil segmenti ancransati.
Am patit o chestie similara cu un z16se, l-am dus la mecanic sa schimbe axul cu came, cat a stat masina o zi cu motorul desfacut s-au ancransat segmentii. Am inteles ca nu as fi primul caz.
Se rezolva cu segmentare.
Skip ads

  • TTibi133

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2021

  • Mesaj Privat
ideea e, ca are și sunetul schimbat și nu trage, la 3500rpm în treapta a 4a la 105/110km/h cu pedala aproape la podea nu trage...înainte masina mergea bine...tot caut un mecanic care se pricepe la modelul acesta...majoritatea pe care i-am gãsit fug, daca imi poate recomanda cineva un service bun, sau mecanic..sa verifice distribuția?, ca ma gândesc ca poate nu e pusa cum trebuie și poate și de acolo și consumul de ulei,( se poate sa se duca segmenții daca înainte de schimbarea celor de mai sus nu arunca fum albastru?) In București daca se poate, mulțumesc!
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,452
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
In Bucuresti ii ai pe cei de la EDS Auto (ii gasesti la publicitate)
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR