Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • Laurentiu72

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2013 A17DTC
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2017

  • Mesaj Privat
Dupã ce am schimbat cele din titlu în ianuarie anul acesta am avut ”norocul” ca acum 5 zile, la un drum Constanța - Predeal sã fiu obligat sã chem o platformã sã mã ducã din Bușteni la Predeal deoarece s-a dus ambreiajul. A mai întâmpinat cineva aceeași problemã? Țin sã precizez cã pânã acum am condus 8 ani o Agila pe benzinã și din 2017 modelul din titlu fãrã nici o problemã. menționez cã mașinuța are la ora actualã 210k km.


MODEL: Astra 2013
MOTOR: A17DTC
Skip ads

  • deleted-30842

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Mai multe detalii ar ajuta sa primesti un raspuns , dar de unde stii ca e ambreiajul , poate e pompa de ambreiaj sau cutia de viteze ....
  • Laurentiu72

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2013 A17DTC
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2017

  • Mesaj Privat
Se simte clar miros de ambreiaj ars. Am dus mașina la un mecanic și a schimbat ambreiajul iar acum reîncep simptomele. Ambreiajul era clar ars dupã 6 luni și 4000 km.... Este adevãrat cã uneori a trebuit sã ridic pedala de ambreiaj cu piciorul... dar asta pânã a fost schimbat ambreiajul!
  • deleted-30842

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Pare un defect de utilizare incorecta , fortare , sau tractezi cu ea, greu de zis de ce se arde un ambreiaj , alt motiv nu vad , stai cu piciorul pe pedala de ambreiaj , tu stii cum conduci .Ce marca de ambreiaj ai folosit acu 6 luni ? ....si acum nu am inteles ai schimbat deja din nou recent ambreiajul ?
Mai poate fi o problema de nepotrivire a kitului de ambreiaj , adica kitul de ambreiaj nou nu a fost potrivit masinii tale si a mers pe patinat , sau montaj incorect ,ai avut senzatia vreodata ca se tureaza si nu demareaza corect?
Skip ads

  • Laurentiu72

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2013 A17DTC
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2017

  • Mesaj Privat
Nimic din ceea ce spui tu. kitul a fost LUK..... Și da, am schimbat alaltãieri kitul tot cu un LUK și continuã problemele plus cã nu stã pe pilot automat când îl fixez pe o numitã vitezã. sare pilotul în 1 - 5 minute
  • deleted-30842

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Luk am si eu de vreo 2 luni si merge bine, doar ca nu am folosit rulmentul luk din kit care era de plastic ,am pus alta marca metalic , iar pilotul nu are legatura cu kitul de ambreiaj ,decat cu contactul de la pedala de ambreiaj sau cel de la frana.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR