Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D
  • GDinu29

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2021

  • Mesaj Privat
Buna ziua,vreau sa achizitionez o Corsa D din 2012 ptr un incepator si in special ptr condus in oras,1.2 benzina,cutie easytronic si m-ar interesa ceva pareri de la cunoscatori...la ce sa sa ma astept ,mai ales de la cutie ptr ca am auzit si citit o gramada de pareri iar parerile difera fff mult,si ce ar trebui sa verific in caz de o achizitionez,ma intereseaza foarte mult daca cu aceasta cutie se conduce usor .Am condus masini automate si toate mi s-au parut foarte ok,am condus o Kia Venga si mi s-a parut super,cutia era asemanatoare,schimba automat vitezele,dar puteai sa muti si tu manual,cred ca easytronic de la Opel este asemanator din ce am vazut,multumesc.


MODEL: corsa d
MOTOR: 1.2

LOCATIE: bucuresti
  • ney

  • Mesaje scrise: 983
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2014 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Las -o...
Ia o automata cu convertizor
  • GDinu29

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2021

  • Mesaj Privat
Problema este ca nu ma prea ma pricep la masinile cu cutiile automate .Cum am spus,am condus,imi plac ,dar daca functionau ok,toate au fost bune ptr mine.Romanul nu a fost obisnuit cu cutiile automate,abia acum incepem si noi sa ne informam putin iar din cauza asta,la inceputuri suntem mai nepriceputi.Nu am avut niciuna pe termen lung si nu am avut probleme in timpul scurt cat le-am condus,aproximativ 2-3 luni fiecare,din cauza asta habar nu am ce inseamna easy tronic,convertizor,etc...apropo...opel astra j are cutie cu convertizor ? sigur nu este easytronic,cel putin ce am vazut eu la una din 2012 ....multumesc.
  • ney

  • Mesaje scrise: 983
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2014 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Easytronic,sau robotizata au 2,3 motorase care fac ce faci tu cu manuala putin mai prost
Convertizorul este automata clasica
Astra j are cutie automata calasica(Aisin) cu convertizor
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR