Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
  • rynso

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Salut. Probleme faza scurta xenon. Becurile sunt de aceeași culoare 6000k,dar cu toate astea lumina de pe partea stanga este mai mov decât cea de pe partea dreapta. Am înlocuit becurile cu unele noi, fãrã nici un rezultat. Dupã ce am cumpãrat și alte drosere am observat ca lumina de pe partea dreaptã este mai mov decât pe partea stânga,cumva s-au inversat. Care ar putea fii problema? Mulțumesc.
Skip ads

  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,481
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Fãrã sã dai alte detalii, aș risca sã zic: ieftinãturi.
  • banned-143386

  • Mesaje scrise: 143
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2020

  • Mesaj Privat
6000k? Cand ploua va trebui sa ramai in casa. 4300-500k sunt cele mai potrivite ca si temperatura la condus. Restul sunt bliz blizuri. Pana una alta, xenon china pe faruri fara lupa? Sunt farurile OEM cu xenon?... intrebari fara raspuns.
  • rynso

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Alte detalii:faruri cu lupã, xenon marca Hid


Ultima modificare facuta de rynso la Joi 21 Oct, 2021 11:58 pm, modificat de 2 ori in total
Skip ads

  • rynso

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2012

  • Mesaj Privat
ASorinTrifa a scris:6000k? Cand ploua va trebui sa ramai in casa. 4300-500k sunt cele mai potrivite ca si temperatura la condus. Restul sunt bliz blizuri. Pana una alta, xenon china pe faruri fara lupa? Sunt farurile OEM cu xenon?... intrebari fara raspuns.
Faruri cu lupã , de 7 ani am xenon de 6000k, nu am stat în casã pe ploaie și am condus pe timp de noapte( drum lung), acum depinde de fiecare.
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
dar ai faruri cu lupa cu xenon original din fabrica sau ai varianta de faruri cu lupa care din fabrica era cu halogen si ai pus instalatie de xenon aftermarket? am avut si eu pe vechiul G xenon cu 6000k si am schimbat apoi pe 5000k si la final pe 4500k care erau cele mai ok ca lumina...
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR