Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
  • CIordache79

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2021

  • Mesaj Privat
Salutare, detin un Opel astra h 2005, 1.4 benzina 90 CP, instalatie Gaz montata de 30 de zile.
Am montat acum 4 luni o clapeta de acceleratie noua pentru ca mi s a dus clapeta de acceleratie veche, la 4 luni distanta am ales sa pun GPL pe ea ca imi mananca destul de mult ,peste 7 l benzina, si fac si naveta, am.montat o instalatie Tomasseto de 41 l, am mers cca 700 km.cu ea ,dupa care a inceput sa mi se ingatuie pentru 2.3 secunde in treapta a doua,dupa isi revenea,am.mers cu ea la service,unde trebuia facut reglajul pt gpl,dupa si a revenit. DUPA ALTI 400 KM, mi s a aprins in bord martorul cu masina si cheita si nu se mai accelereaza mai mult de 1500 turatii.
Baietii de la service mi au zis ca ori e clapeta ,la alt service au zis ca sa schimb panoul de sigurante, la altu mi au zis ca poate fi si calculatorul de bord. Am.observat ca atunci cand scot o siguranta din tablou isi revine, dupa care la ceva timp iar o apuca nebuniile. Tosusi nu cred ca e de la clapeta ca am luat o noua si a fost destul de scumpa, nu e piesa de la dezmembrari. TIND SA AMINTESC ca dupa ce am.instalat gpl a inceput sa faca asa,pana atunci a mers fara nici un fel de problema. CE CREDETI CA POATE AVEA?


MODEL: Astra h 2005
MOTOR: 1.4 90CP
  • ney

  • Mesaje scrise: 985
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2014 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Montaj defectuos din punct de vedere electric
Lipsa reglaj de calitate
Autocalibrarea e decat de inceput
Si depinde mult unde ai montat o
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR