Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • Isy02

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2021

  • Mesaj Privat
Salut, am și eu o problemã cu al meu opel, am cumpãrat recent niște becuri c5w led pentru a pune în portbagaj și interior, cele interior sunt ok dar cel de la portbagaj are o problemã, încã acum spun cã nu e de la bec cã am testat și cu incandescent. Pun becul în soclu, se aprinde, e ok, pânã aici, dar, dacã ridic portbagajul prea sus (cât ar fi maximul normal), becul se stinge sau merge întrerupt și mi se aprinde luminița de la dezaburire lunetã, chiar dacã nu am contact pus sau ceva, se aprinde și rãmâne aprins cât becul de la portbagaj stã stins cu el deschis, în rest dacã e aprins cel de la portbagaj (portbagajul deschis dar nu la maxim) e ok, portbagaj închis uneori râmãne aprins beculețul de deazburire uneori nu, dacã apãs pe el nu se stinge, așa cã nu știu, cred cã ar fi un scurt pe undeva.. Când am cumpãrat mașina nu era bec acolo și nu aveam problema, acum .. Încã odatã mulțumesc cã ati citit problema mea și poate mi dati o idee înainte sã mã apuc de desfãcut.


MODEL: Astra 2000
MOTOR: Y17DT
  • sebage

  • Mesaje scrise: 2,482
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Foarte probabil ai fire cu izolatie afectata/fire rupte in burduful de cauciuc dintre caroserie si haion.
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,497
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Cum zice colegul @sebage.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR