Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa E
  • IDumitrache

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2019 B14XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Feb 2019

  • Mesaj Privat
Buna seara. Corsa E 2019, 1.4 90 CP. Deja masina face 3 ani de cand am luat-o de la baietii de la Radacini si, in continuare, ma lovesc de aceeasi problema... Niciun magazin de piese auto (Epiesa, Autokarma, Autoeco, etc.) nu imi poate identifica seria de sasiu. Niciun service auto din afara retelei Opel nu o poate identifica, m-am saturat sa aud aceeasi replica...verificati seria de sasiu pt ca nu este corecta. Reprezentantele Opel o citesc fara probleme, la fel si service-ul EDS din Bucuresti. Ceilalti nu! este foarte frustrant. Ca idee, seria de sasiu este W0V0XEP68K4101814. V-ati lovit de problema asta sau masina mea este mai dubioasa?
Va multumesc!
  • Daniel

  • Mesaje scrise: 2,831
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Probabil ca restul specialiștilor pun O în loc de zero.
  • sicka

  • Mesaje scrise: 250
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2018

  • Mesaj Privat
Am exact aceeasi problema la Opel Astra K. Masina face 3 ani in 3 zile si nimeni nu recunoaste seria de sasiu.
Am apelat la colegul de pe forum, zice ca nu o gaseste, la fel si pe site-urile de piese.

La una din vizitele in service-ul Radacini Vitan, am rugat sa mi se dea o lista cu dotarile masinii. Foarte de treaba, din 3click-uri au printat-o si mi-au dat-o fara niciun fel de problema.
  • IDumitrache

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2019 B14XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Feb 2019

  • Mesaj Privat
Daniel a scris:Probabil ca restul specialiștilor pun O în loc de zero.


Din pacate nu e cazul. Problema nu este la seria de sasiu ci la programele pe care le folosesc diversele magazine de piese auto. Nu imi dau seama de ce nu o pot identifica. Atat cei de la Radacini cat si cei de la EDS mi-au aratat clar ca ei o pot citi fara probleme.
  • IDumitrache

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2019 B14XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Feb 2019

  • Mesaj Privat
sicka a scris:Am exact aceeasi problema la Opel Astra K. Masina face 3 ani in 3 zile si nimeni nu recunoaste seria de sasiu.
Am apelat la colegul de pe forum, zice ca nu o gaseste, la fel si pe site-urile de piese.

La una din vizitele in service-ul Radacini Vitan, am rugat sa mi se dea o lista cu dotarile masinii. Foarte de treaba, din 3click-uri au printat-o si mi-au dat-o fara niciun fel de problema.


In afara de masina mea, mai stiu 3 cazuri de corsa E in aceeasi situatie. E un pic dubioasa treaba. Totusi cei din reteaua Opel + service-ul Opel EDS din Bucuresti o identifica fara probleme. Clar problema nu este la seria de sasiu ci la aplicatiile folosite pt identificarea ei. O persoana de la EDS mi-a zis ca, masina fiind fabricatie 2019, seria de sasiu e o oarecum o combinatie intre Opel si Peugeot si de aici apar problemele. Nu stiu daca intr-adevar este asa dar e oarecum plauzibil.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa E

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR