Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • AIoanaMonica

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Braila
  • Masina: Corsa 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2021

  • Mesaj Privat
Bunã, sunt începãtoare în ale mașini și în a șoferii
Ai mei mi au dat mașina lor cadou doar ca mi-au dat o și cu probleme
Avea scurgeri de ulei și când ploua se Oprea servo dacã prindea apa pe dedsupt, plus se aprindea martorul "baterie"
De la un timp din ce în ce mai des s a prins martorul bateriei în bord și rãmâneam fãrã servo, asa ca m am dus la mecanic, având pierderi de ulei a spãlat motorul foarte bine și alternatorul ( precizez ca nu la dat jos sau ceva) dupã mi a schimbat semering ul, ca sã nu mi mai curgã ulei și mi a spus ca, din cauza curelei nu îmi mai mergea servo ca alternatorul nu putea sa ducã curent, am schimbat o și pe aia, 24 de ore mi a mers de pãrea ca i noua, acum a început iar, s a aprins martorul în bort și pa servo, înainte îs mai revenea când se încãlzea motorul sau când turam mașina, acum nu îs mai revine deloc servo, ce sa fac? Am auzit foarte multe pãreri din multe pãrți, acum va cer ajutorul vouã, ce ma fac? Ce trebuie sa schimb?
Va mulțumesc


MODEL: Opel astra g 2007
MOTOR: 1.4

LOCATIE: Brãila
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,458
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Ar trebui dusã la un electrician, sã verifice cã alternatorul si cureaua sunt Ok....altfel nu prea se poate, doar cu verificare! Sad
  • AIoanaMonica

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Braila
  • Masina: Corsa 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2021

  • Mesaj Privat
As încerca sincer sa schimb direct alternatorul, doar ca sunt în mari dubi, dacã este din cauza ca a fost plin de ulei sau ca poate chiar s a ars
Mulțumesc mult de sfat, o sa caut între timp și un electrician
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,458
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
O verificare la un electrician ar putea spulbera orice dubiu...dacã se constatã cã alternatorul e defect, poate sã facã o evaluare, dupã demontarea pe bucãți, dacã se mai poate repara/recondiționa și este viabil economic sã-l (mai) repari. Altfel, altul: nou sau sh, dupã buget.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR