Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K
  • madalin333

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2017 B16DTU
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2021

  • Mesaj Privat
Va salut,
Probleme cu comutatorul de semnalizare/faza lunga a avut cineva? A demontat cineva?
Al meu nu mai sta fixat in pozitia de faza lunga. Daca incerc sa dau flash, faza lunga este functionala.


MODEL: Astra K 2017
MOTOR: B16DTU
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
trebuie sa desfaci scoica la volan si apoi maneta si sa vezi daca nu a sarit vreun arc ceva. cauti una din dezmembrari si o repari pe a ta. eu asta as face...
  • marius-opel

  • Mesaje scrise: 516
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2016

  • Mesaj Privat
madalin333 a scris:Va salut,
Probleme cu comutatorul de semnalizare/faza lunga a avut cineva? A demontat cineva?
Al meu nu mai sta fixat in pozitia de faza lunga. Daca incerc sa dau flash, faza lunga este functionala.


MODEL: Astra K 2017
MOTOR: B16DTU

colegul a punctat pasii de urmat cel mai bine este o alta maneta noua sau sh in functie de bani, daca nu reusesti sa desfaci maneta actuala sau nu stii ramai la varianta expusa de catre colegul de mai sus.
succes. Wink
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,510
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Pare, dupã diverse povești, cã maneta cu pricina dezvoltã diverse probleme...care se manifestã intermitent sau eratic. Nu știu dacã oricine își poate bãga nasul cu succes...
Dacã problema este deranjantã și permanentã(la unii și-a revenit, nu știu dacã temporar sau permanent), aș recomanda o altã manetã(se gãsesc cam pe toate drumurile), din dezmembrãri sau nouã, prețurile variazã între EUR25-75,00(depinde unde te adresezi). Înlocuirea pare sã fie de nivel DIY.
NB
Atenție la identificare: sunt cel puțin 2 versiuni(una ptr display monocromatic)! Unele versiuni sunt identice pe Chevrolet Cruze și Bolt EV.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR