Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • IM.Ciprian

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mar 2019

  • Mesaj Privat
Salut. Am si eu o întrebare.
Trebuie sa schimb farurile si am gãsit sa cumpãr doar cã acele faruri noi nu au motoras de reglare electric.
Întrebarea este dacã pot pune motorasele de la cele vechi la cele noi? Si dacã aveti un video , poze , cã sa înteleg cum se schimba? Nu vreau sã mã apuc de capu meu si sa nu stiu cã trebuie fãcut ceva anume si dupã doamne fereste sã rup ceva de la far.
Aceste faruri vreau sa le cumpãr
Se merita sa le cumpãr pe acestea? La banii ãstia?

Aici unde am încercuit eu este motorasul?


MODEL: Vectra 2007
MOTOR: Z19DT
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,481
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Într-adevãr acolo este servomotorul de reglaj...nu pot sã garantez cã sunt identice, între acest far și cel original, dar teoretic, odatã ce vine fãrã, ar trebui sã fie compatibile...
În privința faptului dacã meritã...am avut unele similare dela Depo, dar nu am fost mulțumit de faza scurtã (cu becuri clasice H7) și le-am schimbat cu faruri originale, care sunt altceva, adicã nu te dau pe spate, dar diferența e vizibilã, mai ales dacã sunt în mințile lor(adicã fãrã lupe/oglinzi arse). Diferențã enormã obții dacã pui becuri LED de calitate, adicã alea sunt chiar WOW!
  • IM.Ciprian

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mar 2019

  • Mesaj Privat
bibu16v a scris:Într-adevãr acolo este servomotorul de reglaj...nu pot sã garantez cã sunt identice, între acest far si cel original, dar teoretic, odatã ce vine fãrã, ar trebui sã fie compatibile...
În privinta faptului dacã meritã...am avut unele similare dela Depo, dar nu am fost multumit de faza scurtã (cu becuri clasice H7) si le-am schimbat cu faruri originale, care sunt altceva, adicã nu te dau pe spate, dar diferenta e vizibilã, mai ales dacã sunt în mintile lor(adicã fãrã lupe/oglinzi arse). Diferentã enormã obtii dacã pui becuri LED de calitate, adicã alea sunt chiar WOW!



Pai de unde pot lua eu faruri originale? Doar din dezmembrãri sh. Si nu prea asi vrea sa iau altele sh. Doar cã nu stiu ce sã fac. Din cauza la motoras.
Eu si acum pe faruri am leduri pe pozitie si faza scurta. Dar am lupele arse si tot nu se vede bine.
Si chiar daca îmi cumpãr altele noi tot led o sa pun pe ele.

Dar se demonteazã / monteazã greu motorașul? Mã gândesc cã poate se potrivește de la cele originale și la astea.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR