Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • IPavel

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Insignia 2010 a20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2021

  • Mesaj Privat
buna seara tuturor! intervin si eu cu o intrebare:) la insignia a , luminile din ceasuri sfau aprinse tot timpul? si de ce nu pot scadea intensitatea din ceasuri si si ecranul navigatiei? noaptea e foarte deranjant ecranul navigatiei. cand dau de acel potentiometru se schimba intenzitatea doar la blocul de lumini ,volan, bricheta, butoane casetofon. ceasurile si ecranul raman la maxim. va multumesc !
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,454
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Ai încercat în setãrile displayului central(navigație) sã selectezi la „setãri display” modul „auto(matic)” sau „noapte”?
  • IPavel

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Insignia 2010 a20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2021

  • Mesaj Privat
salut. am incercat. e la fel. ieri am scos mufa din ceasuri si scade intensitatea ecranului navigatiei . probabil ceva din ceasuri
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,454
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Se pare cã e o problemã (bine-)cunoscutã ptr Insignia...câteva solutii propuse:
- în ”Menu” Arrow ”Adjustment” Arrow ”System Adjustment” Arrow ”Brightness”: în partea superioarã a ecranului apare un cursor cu gradatii (-4) Arrow (+4);
- folie (usor) fumurie aplicatã peste ecran(gen tabletã sau de far/geam);
- cineva sustine cã tinând apãsat peste 3 minute pe butonul de diminuare dedicat se produce o diminuare mai accentuatã ( https://insignia-drivers.uk/...o-bright-solution );
- ptr ecran ”Sleep”: în ”Menu” Arrow “Settings” Arrow “System” Arrow pe icoana în formã de (semi)lunã se seteazã în ”Standby mode”;
Un alt aspect:
https://insignia-drivers.uk/...y-brightness-lock .
NB
Nu sunt detinãtor/utilizator de Insignia, ce am scris mai sus este o compilatie de pe diverse site-uri/forumuri, dacã nu functioneazã în cazul vostru, treceti peste...deci nu trageti în pianist Exclamation Wink
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR