Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • marka

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Salut, am cumpãrat și eu o interfațã Op-com și se pare cã nu am avut noroc cu ea. Am cumpãrat op-com ul cu versiunea 1.99, toate bune, este nou, l-am bãgat în usb sã îi instalez driverele dar surprizã, nu apare în device manager iar când îl introduc îmi apare o eroare "Power surge on the USB port". Am sunat la bãiatul de unde l-am luat și spune cã poate e cablul, pânã la urmã mi-a trimis altul verificat de el însã la mine tot așa îmi aratã. Ideea este cã eu am încercat pe 2 laptopuri și in pc și la toate aceeași treabã și cu windows 10 și cu XP. Acum vã întreb pe voi ați mai întâmplat astfel de eroare? Ce este de fãcut?


MODEL: Astra 2005
MOTOR: Z17DTH
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,500
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Se pare cã op-com-ul tãu consumã mai mult decât poate asigura portul folosit de USB(probabil un USB2.0 care dã max.150mA) și intrã protecția.
Soluția ar fi sã folosești un port USB3.0 (dacã e posibil, ar trebui sã funcționeze) sau sã folosești un hub USB cu alimentare proprie(separatã).
  • marka

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Vã mai întreb ceva, la voi dacã introduceți op-com ul într-un laptop prima datã fãrã sã aibe driverele instalate pe acel laptop se aprinde vrun led la op-com? Sau dacã se introduce op-com ul în mufa obd a mașinii fãrã a fi bãgat și în laptop se aprinde vrun led?
bibu16v a scris:Se pare cã op-com-ul tãu consumã mai mult decât poate asigura portul folosit de USB(probabil un USB2.0 care dã max.150mA) și intrã protecția.
Soluția ar fi sã folosești un port USB3.0 (dacã e posibil, ar trebui sã funcționeze) sau sã folosești un hub USB cu alimentare proprie(separatã).

Dar ați mai întâlnit așa ceva? Sã stai cu alimentare separatã pentru opcom? Este normal? Mie mi-a spus cel de unde am luat cã la el cicã merge direct în laptop fãrã nimic special.
Am bãgat și în USB 3.0 și tot așa.
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,500
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Eu zic sã-l returnezi și sã cauți altceva...în altã parte.
  • marka

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Am încercat și treaba asta însã vânzãtorul refuzã sã returneze banii deoarece el o ține pe a lui cã la el funcționeazã și la mine nu și cã problema este de la laptop. I-am trimis filmare în care probam la douã laptop-uri și degeaba nu vrea sã facã retur. Am cãutat și alte laptopuri și pânã acum pe 5 laptopuri am probat și la fel. Oricum o sã îi fac o reclamație la protecția consumatorului și o "reclamã" negativã peste tot pe unde pot.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR