Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • LNarcis354

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2022

  • Mesaj Privat
Salut deci de 2-3 zile,se auzea in timp ce mergeam un troncanit de parca agata ceva la roata(doar la viteza mica),am mers asa cu ea o vreme pana cand am auzit ca o troncanit un pic m ai tare si dupa in orice viteaza o bagam se auzea un zumzait ca si cum nu as fi bagato bine in viteza,masina vede vitezele 1-marsalier,dar da sa plece putin si dupa se aude zumzaitul acela ca si cum no bagi bine in viteza,am incercat so ridic cu ambele rotii din fata iar roata dreapta se accelereaza dar cea stanga numa da sa plece si si dupa se aude un zgomot,tin sa zic ca am oprit motorul si am bagato in viteza 1,si am incercat sa inchid suruburile la roata,roata se invartea...dadea sa se blocheze datorita faptului ca era bagata in viteza dar dupa ce o fortai putin parca scapa si se invartea iara ca si cum nu era bagata in viteza,oare stie cineva sa ma ajute va rog ?


MODEL: Vectra c 2008(vauxhall)
MOTOR: 1.8 140Cp

LOCATIE: Hunedoara
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,510
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Planetarã ruptã: service, constatare, (cel mai probabil înlocuit cap planetarã înspre roatã), rezolvat. Verificare pe planetara opusã, cã e susceptibilã de a ceda și ea, odatã ce asta e nouã...
  • LNarcis354

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2022

  • Mesaj Privat
Mersi mult,o sa cumpar una sper sa fie planetara
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,510
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Da, poți sã cumperi și planetara întreagã...depinde de unde și în ce stare...eu aș înlocui capul de planetarã cu unul nou...dar tu faci cum vrei.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR