Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • ATrifu545

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2022

  • Mesaj Privat
Salut. Am și eu un opel Astra h din 2004, motor de 1.7 101 dar nu cred cã asta conteazã..am oglinzi electrice și încãlzite pe el..dar nu sunt rabatabile electric. As vrea sa le pot face rabatabile electric..ce și cum trebuie sa fac ? Mã gândesc cã alte oglinzi care au și motoraș dar ce mai trebuie pe lângã ? Chiar va rog sa mã ajutați , am gãsit ceva de genul pe forum dar nu am înțeles nimic de acolo..este cineva dispus sã îmi explice ce și cum trebuie fãcut ? Alta cabluri , mufe..etc ? Comutatorul trebuie schimbat ? Cel de la șofer pentru geamuri..mulțumesc
  • sebage

  • Mesaje scrise: 2,483
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Daca exista ambii pini in REC pentru siguranta F26 de 5A si fir rosu din REC din mufa XR3 (neagra, stanga mijloc), de pe pinul 9 ... pana in usa soferului, in mufa blocului de butoane pentru comenzi geamuri si oglinzi, pe pinul 13 ...
Ar mai trebui:
- bloc de butoane pentru comanda geamuri si usi, cu functia pentru rabatare oglinzi;
- oglinzi rabatabile electric;
- cate doua fire din blocul de butoane pana in fiecare oglinda (daca nu sunt trase deja), Aici, daca nu sunt trase, mai ramane de rezolvat si problema cu pini sau legatura directa.

Mai simplu de atat, nu cred ca se poate explica.
Nu prea mai am dispozitia necesara, daca mi-a scapat ceva, poate mai intervine vreun coleg.

P.S. De ce sa faci o astfel de modificare? Pentru ce sa pierzi timp, bani si ceva nervi? Rezultatul nu este deloc revolutionar. Eu le am rabatabile electric, din fabrica si nu stiu daca le-am actionat de 10 ori.
  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR