Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • Astra2000

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Am o problema cu intratul in viteze. In viteza a I-a II, IV intra perfect fara nici o problema. Problema apare atunci cand vreau sa o bag in viteza a III intra destul de greu si viteza a V-a care am obs ca nu vrea sa intre (nici nu am fortat pentru ca mi-a fost frica sa nu rup ceva pe la cutie).Stie cineva din ce motive se intampla asta? Daca imi spune cineva ca e cutia de viteze defecta spun la revedere opel pentru ca din cate am inteles eu una noua costa in jur de 60 mil bani de care nu dispun acum si nici un viitorul prea apropiat.Va rog sa ma ajutati pentru ca 2 saptamani o sa am mare nevoie de masina si nu vreau sa raman cu ea pe undeva Sad Sad


Later Edit : Ar putea fi sincroanele cum mi-a zis cineva? PLS HELP
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
mai degraba trebuie verificata timoneria?
si nu te speria, cutii se gasesc si sh, in dezmembrari... si la preturi mult mai mici decat ce ti s-a spus
  • Astra2000

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Mersi mult pentru raspuns.Cam cat ar costa timoneria intr-un service pt ca eu sunt praf la mecanica si mi-e frica sa nu stric mai rau daca imi bag nasul pe acolo Embarassed
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
daca esti varza la mecanica, iti recomand sa mergi la un mester sa iti faca o constatare. Sau, poti sa mergi la InTaLnIriLe CoLeGiLoR DiN Bucuresti, sunt destui priceputi, si iti pot da o parere avizata
Skip ads

  • nonea

  • Mesaje scrise: 1,098
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Astra 1992 c14nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2006

  • Mesaj Privat
ia un manual de etzhold..acolo scrie exact ce ai de facut...nu e mai greu decat condusul...crede-ma Smile
  • Astra2000

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Acum cred ca e mult mai greu decat condusul pentru ca s-a rupt cablul de timonerie Laughing .Am fost pe la niste magazine sa caut cablul asta ... am gasit la un singur magazin unde mi-a dat un pret care dupa parerea mea este cam mare :4 mil 500.Am mai fost si la alte 4-5-6 magazine unde nu am mai gasit.Dati-mi si mie o parere privitoare la pret (este bun , este scump) iar daca vi se pare mare spuneti-mi un magazin din Bucuresti de unde as putea sa-l cumpar la un pret mai bun si sa mi-l aduca ceva mai rpd (la magazinul unde l-am gasit au zis ca mi-l aduc in 3-4 zile de cand dau comanda).Merci
  • vektor

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 1992
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2007

  • Mesaj Privat
am si eu un scirtiit la cutia de viteze cind merge la liber pina se incalzeste motorul, stiti careva ce ar putea avea si cit degrav?
  • nonea

  • Mesaje scrise: 1,098
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Astra 1992 c14nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2006

  • Mesaj Privat
e doar rulmentul de presiune. fa un reglaj la ambreiaj si o sa vezi ca nu mai scartaie. sanatate
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR