Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • zafycom

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Braila
  • Masina: Agila 2001 Z10EX Parca
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Am probleme cu pompa de vaccum si nu imi mai merge frana cum trebuie , plus ca nu imi mai actioneaza clapetele de la aeroterma. E pompa sigur defecta ca am probat , prima data am desfundat supapa aceia dintre serva frana si popa de vaccum , dupa care am verificat pompa de vaccum si nu are forta deloc , cred ca mai tare asi trage eu cu gura , ma rog face ea un vaccum dar tre sa mearga ceva motorul , e clar ca nu functioneaza cum trebuie , intrebarea mea este daca vreunul din vai a mai umblat pe acolo , si daca pot inlocui paletzii aia de carbune sau ce or fi cu ceva ca unii noi sunt cam 2 mil. lei iar cu tot cu rozeta aia sau ce e ajunge la 7 mil. :O.
  • chiciuc

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Craiova
  • Masina: Vectra 1997 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
ai incercat direct la iesirea din pompa ? poate iti trage aer fals pe undeva...
  • zafycom

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Braila
  • Masina: Agila 2001 Z10EX Parca
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2005

  • Mesaj Privat
am incercat direct la iesirea din pompa. Azi am demontat pompa , intradevar oringul ala mik din kapul pompei cel kare intra in axa cu came sau ma rog unde intra ea akolo , parea intradevar kam uzat acel oring , dar faza mai nasoal e ca am uzura la paletzii aia din ebonita sau din ce sunt ei , si cred ca deasta nu mai merge cum trebuie , au joc in furca aia din metal.Cred ca trebuie sa cumpar alta pompa Sad , daca are careva una de vanzare ma intereseaza. Noua nu are rost sa va zic cat costa. Sad, daca avetzi vreo ideie imi e de folos. mercic mult.
  • zafycom

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Braila
  • Masina: Agila 2001 Z10EX Parca
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2005

  • Mesaj Privat
intre timp a, rezolvat ku o pompa de la un kadett Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR