Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • moshu28

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Botosani
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2022

  • Mesaj Privat
Salutare. As vrea sa achiziționez un Opel insignia din 2011 2.0, automat de la un dealer auto care vinde masini sh.
La ce ar trebui sa fiu atent cand o iau? Ce ar trebui sa fac dupa achiziție prima data? Am vazut ca e ceva belea mare cu in oring la pompa de ulei.
Cum se comportã cutia automata?
Este versiunea de 160 cp.

Am fost posesor de Opel mulți ani, am fost foarte mulțumit de ea cã mașina ingrijind-o obsesiv.
Cineva din Bacãu sa pot pune o diagnoza?

Va multumesc anticipat!
Stimã!
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Salut. In primul rand sa o verifici bine la partea de motor (cum arata uleiul, daca este la nivel, cum suna motorul. Apoi la cutie daca schimba bine fara smucituri, daca a fost schimbat uleiul vreodata daca nu trebuie schimbat complet cu aparat.
Apoi dupa ce o cumperi schimba tot ce inseamna consumabile de la filtre la uleiuri, antigel si lichid de frana respectiv servodirectie. Foarte important fa distributia daca nu ai informatii cand a fost ultima oara schimbata.
In rest verifica tot inseamna jocuri la partea de suspensie.
  • moshu28

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Botosani
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2022

  • Mesaj Privat
Mulțumesc frumos pentru rãspuns! Mã voi duce sâmbãtã sã o vãd. Din câte mi s-a spus distribuția a fost schimbatã recent ( un singur proprietar pe Ro) si detine tot istoricul de service.
Acum sa vãd la fața locului.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR