Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • SChivu707

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2022

  • Mesaj Privat
Salut,

Sunt noua aici si intr-ale masinilor asa ca va rog nu dati cu pietre. Situatia este asa: am avut un opel insignia 2.0 tdi din 2009 care a crapat. Nu stiu ce cum, a murit motorul si a trebuit sa o dau la fier vechi sa ma scap de ea. Am ramas cu un gust amar si ceva bani pierduti dar catre orice alta masina ma uit, ajung sa imi doresc tot opel insignia ca aspect, comfort. Nu eu cat sotul. Nu suntem mecanici, nu ne pricepem dar din ce ne-au spus toti mecanicii, cum ca insignia au avut de la inceput probleme la motorizare si dupa experienta noastra, parca imi e teama sa iau alt opel insignia.
Stiu ca atunci candiei o masina SH o iei cumva la risc dar va intreb, oare dupa ce an de fabricatie exista riscul mai mic sa iti crape? Am gasit un opel insignia din 2015 care imi place dar sunt in dubii. Nu traiesc in romania deci pretul este irelevant, aici fiind oricum masinile mult mai ieftine. La fel la km, daca a fost intretinuta corect, nu imi fac griji de gropi luate ca nu avem. Imi doresc tare sa ii fac cadou sotului masina asta dar imi e teama de un nou esec. Este tot un 2.0 tdi.


MODEL: Opel Insignia

LOCATIE: Ireland
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Cauta dupa 2016-2017, cu motor euro 6, au altfel sistemul de ungere, nu mai au probleme..au cod motor B20dth, 170cp. SUnt si pe echipare facelift (A) si pe Insignia B
  • stolniceanulucian

  • Mesaje scrise: 286
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2009 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Cauta una pe benzina daca vrei mai putine batai de cap pe termen lung
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR