Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • bogdanoss

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2022

  • Mesaj Privat
Salut ! Am un Opel astra H care mi face probleme pe partea de clima. Am luat masina anul trecut iar proprietarul mi a spus ca nu are freon. M am dus sa incarc cu freon ca apoi sa mi se zica faptul ca, compresorul clima de pe masina, nu este al ei. Amtot schimbat 4 compresoare, fara rezultat, pana mi s a spus ca mi trebuie unul cu senzor. Astaziam montat compresorul cu senzor, insa fara rezuotate pozitive. Clima tot moarta e. Freon am tot bagat, nu pierde nici macar un gram. Doar compresorul nu vrea sa cupleze. Mentionez faptul ca atunci cand pun compresorul pe "direct", clima functioneaza fara probleme. A mai intalnit cineva problema pana acum ?


MODEL: Astra H 2005
MOTOR: 1.7 cdti
  • Vabagiu

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Astra 2005 Z1.7DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2019

  • Mesaj Privat
Salut pune sau dute la cineva care are opcom si pe undeva ai o rubrica unde te intreaba ce fel de compresor ai cu ambreiaj sau fara dar al fau sigur e cu ambreiaj calculatorul masinii tale nu vede compresorul asta e spunei la cineva care are opcom si stie despre ce vorbesc si sa puna asa compresor with clutch ceva de genu eu am patito cand am lasat masina fara borne mai multe luni si cred ca sa resetat calculatorul si am opcom sincer din greseala am rezolvato Smile vezi in imagine unde scrie A/C acolo sa cauti si pui with clutch nu baga in seama unde este incercuit asta e o imagine de le net sa te pot indruma despre ce este vorba sper ca te-am ajutat
  • sebage

  • Mesaje scrise: 2,470
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Nu exista compresor cu senzor, deci despre ce vorbim, compresor cu cuplaj electromagnetic (cu bobina) sau compresor cu electrovalva?
Daca presiunile sunt in regula, ar trebui sa incepi cu o diagnoza.
Conteaza foarte mult si tipul de comanda pentru climatizare.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR