Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K
Solutie
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
"A cedat materialu' " cum se spune....nu stiu, lancea prea aproape, jetul prea puternic, plasticul prea încins, materialul "copt" de la soare, cert este ca au aparut crapaturi la imbinarea partii de la semnalizare cu cea de la pozitie si intra apa....am comandat unul , dar intrebarea mea este : are cineva experienta cu Magneti Marelli , e ok ? https://www.google.ro/aclk?s...CbBeMQwg96BAgBEEU


MODEL: Astra 2016
MOTOR: 1,4 XFT

Aceasta discutie are un raspuns marcat ca solutie la problema expusa.
Sari direct la Solutie

Skip ads

  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
Rezolvat ! Stopul Magneti Marelli este identic cu cel cu care a venit masina ( foto, cel vechi pe cutie),nicio diferenta....
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Magneti Marelli este o firma Italiana de prim montaj in industria auto cu experienta si vechime. Am folosit multe piese de la ei mai ales ca la Opel sunt multe piese italiene (motoarele din ultimele generatii fiind la baza italienesti). Daca te uitai pe stop gaseai sigur producatorul pe original (poate te uiti acum pe el daca to l-ai schimbat - poate faci si poze sa vedem si noi) si puteai comanda direct pe producatorul respectiv.
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
M-am uitat. Nu are sigla firmei care produce stopul, insa are inscriptionata sigla GM si tara unde se produce ( Polonia).
Skip ads

  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Din pacate vad tot mai multe produse fabricate in Polonia si folosite in masinile actualte care calitativ nu sunt ce ar trebui. Zilele trecute am mesterit la un VW Golf 7 din 2017 si care avea scurgeri grave de ulei si dupa ce am inlocuit garniturile vinovate de asta m-am uitat pe cele vechi si erau Made in Poland...
Polonia a devenit un fel de china europei...
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,497
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Pãi, ãsta e adevãrul...multe mãrfuri de RPC sunt doar ambalate în Polonia si devin mãrfuri europene...dar se întâmplã si invers: ambaleazã mãrfuri bulk dela producãtori europeni consacrati ,pretul final fiind ceva mai mic...sunt o placã turnantã a Europei, bravo lor!
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
Cine doreste stopul care prezinta crapaturi minore,el fiind perfect functional, il donez, daca are drum prin Braila.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR