Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • BRANCAZ

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2010

  • Mesaj Privat
ªtie cineva dacã oglinzile la Astra H 1.4 benzina sunt identice cu cele de la modelele 1.6,diesel sau combi?
Þin maºina în stradã ºi s-a frecat cineva de ea ºi a zburat/dispãrut oglinda din stânga.F ciudat cã corpul oglinzii e intact.În mod normal find cu stanga la sosea dacâ era lovitã trebuia sã fie atins ºi corpul.Zona frecatã este sub nivelul geamurilor pe o lungime de cca 1m,de la oglinda spre uºa spate.
Pun întrebarea findcã caut capac VOPSIT,n-am chef sã iau capac nou ºi sã-l vopsesc.Cred cã ºi o oglindã completã SH e mai ieftinã ca varianta anterioarã!


MODEL: Astra 2005
MOTOR: Z14XEP
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,497
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Cred cã s-a mai discutat, undeva pe forum, de-acolo mi-aduc aminte, sunt 2 modele de oglindã exterioarã la AH...iar gãsitul pe culoare e cam loterie...depinde și cât de comunã e culoarea.
  • sebage

  • Mesaje scrise: 2,482
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Eu stiu ca toate sunt compatibile, mai putin cele de Astra H Facelift model aniversar "111" sau "101" ani (acestea fiind mai mari, cred ca exact ca cele de la AN).

Dar nu trebuie luat de bun, trebuie verificat.
  • BRANCAZ

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Mersi de opinii.Culoarea este chiar comunã,adicã argintiu deschis,codificat ca gri Z 157...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR