Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • pyskot91

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2022

  • Mesaj Privat
Salut. De curand am luat maisina tatalui meu la rodat si facut inbunatatiri la ea. Problema e maneta de semnalizare , care , daca o folosesc , trebuie sa decuplez cand este pe pozitia de jos ,. Daca decuplez oriunde altundeva , ramane pe pozitia unde este , nu se duce la capat de cursa , si nici nu merge temporizarea. A fost tatal meu la un electrician ,care ce i-a facut , ce nu i-a facut , ca i-a pus pompa de pe haion pe direct cu stergatorul spate , si maneta de stergatoare se pare ca a fost afectata. M-ar interesa si pe mine o schema al manetei , daca pot sa i repar , sau un tutorial ceva. Multumesc mult.


MODEL: Astra 2001
MOTOR: Z16XE
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,458
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
E cam o salatã de varzã aici..când e vorba de maneta de semnalizare, când e vorba de maneta ștergãtoare parbriz/lunetã...cum o fi, de fapt?! Iar aia cu decuplatu” m-a bãgat complet în ceațã! Iar temporizarea la semnalizare mi-a dat lovitura capitalã.
  • tadobaru

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2009

  • Mesaj Privat
! maneta de semnalizare sau de la pompe apa se schimba foarte usor! Le gasesti si la dezmembvrari. Atentie la grosimea lor si la celelalte optiuni ca difera de la o masina la alta chiar daca sunt pe Astra G !
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR