Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia B
  • Stefan0900

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2020

  • Mesaj Privat
Salutari,

Am o Insignia B (2.0 CDTi 170cp, cutie automata AF50-8 ) cu ~102.000km si voiam sa va intreb daca a schimbat cineva pana acum uleiul din cutie si daca da, ce experiente ati avut si unde ati fost? (Pe mine m-ar interesa sa fac schimbul cu acel aparat special, nu manual).

PS. Stiu din reprezentanta ca nu se schimba uleiul dar mi se pare ca uneori bruscheaza sau cazuri mai specifice cum ar fi ca dupa urcarea unei rampe (de ex urcarea in parcari de la un etaj la altul) daca vreau sa accelerez mai tare dupa (fara sa ridic piciorul de pe acceleratie si sa o apas iar) urca si in 4000rpm si tot nu schimba desi e pe suprafata dreapta; trebuie sa ridic piciorul si sa apas iar pe acceleratie Smile)

Merci!


MODEL: Insignia 2018
MOTOR: B20DTH
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,497
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Cred cã trebuia sã citești, mai întâi, ce scrie pe forum despre cutii automate, în general, folosind funcția cãutare și aveai ce gãsi(oho!), nu sã poluezi cu un alt topic pe o problemã discutatã și rãs-discutatã, încãlcând astfel regulamentul!
  • DRosiuoru

  • Mesaje scrise: 382
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mar 2022

  • Mesaj Privat
Daca , dupa urcarea in panta iesti tot in viraj , este normal ( schimba doar dupa ce intri in linie dreapta ) . Incearca aceeasi situatie in rampa , dar o rampa in linie dreapta si o sa ai o surpriza .
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR