Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • iulian2020

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Craiova
  • Masina: Zafira 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2022

  • Mesaj Privat
Salutare. Am un Opel Zafira din 2006 Z19DTH , cutie automata. A început sã plece in șuturi din marșarier, cateodata nici nu cupleazã in marșarier. Se aude zgomot in cutie la schimbare viteze treapta 1-2. Iar dacã o pun pe N , fiind parcat , da sa plece din N , dar nu pleacã cã și cum ar fi in drive.

Ce credeți cã are ? La un service de cutii automate mi-au spus sa o de-a jos sa vadã care este problema , iar alt service a zis sa incercam un schimb de ulei in cutie.

Mașina o am de 2 luni. Fostul proprietar a zis cã a fost schimbat uleiul la cutie la 200.000km și la 270.000km. mașina are acum 300.000km.

Ar mai fi o chestie, m-a lovit cineva în fata dreapta , eu fiind in drive , m a zdruncinat puțin, la 3-4 zile au început probleme cu cutia. Are vreo legãturã sau doar purã coincidenta? Mi-au zis de la service și asigurare cã nu am cum sa demonstrez așa ceva, dar mi se pare totuși coincidenta prea mare...


Specific cã mașina schimba foarte ok de la treapta 2 in sus , fara nici un zgomot , trage foarte bine , nu sunt patinãri sau ceva in sarcina.


Aștept ceva pãreri. mulțumesc


MODEL: Zafira 2006
MOTOR: Z19DTH
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR