Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • deleted-141538

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2020

  • Mesaj Privat
Acum 2 zile stand la o coada infernala in trafic ( pe GPL ) masina trecut de la mersul normal la mersul in 3 pistoane la ralantiu ! Am trecut pe benzina si mergea normal . Si pe GPL cand acceleram mergea normal . Ieri am sunat un mecanic auto si a spus ca devina este bobina de inductie . Needificat complet am pus masina pe un tester profesional si a aratat ca la pistonul 1 am amestec sarac . Daca puteti sa-mi spuneti si mie ( cei care ati mai patit asa ceva ) cauzele posibile si cum pot remedia asta ! Multumesc anticipat !



MODEL: Vectra 2002
MOTOR: 1.8 16v
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,497
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Cred cã s-a întâmplat ceva la testerul „profesional”...nu știu cum a putut detecta amestec sãrac doar pe un cilindru...e ceva ce pare cã depãșește tehnologia curentã...ori „meseriașul” e prea bun, are puteri paranormale...
  • deleted-141538

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2020

  • Mesaj Privat
Deci asa a spus , asa spun !
  • deleted-141538

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2020

  • Mesaj Privat
Se poate cumva sa fie injectorul de vina si sa nu mai bage GPL in amestec cum trebuie ? Nu stiu de aceea va cer sfatul ! Acum cu motorul rece ( acum 2 zile ventilatorul nici macar nu se mai oprea ) vad ca nu mai are probleme , dar asta nu ma linisteste foarte tare ! Si de ce numai pe GPL facea figuri ? Si de ce numai la ralantiu ?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR