Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • GAdrian806

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Nov 2022

  • Mesaj Privat
Va salut , vreau sa montez un cârlig de remorcare pe al meu Astra H Twintop 1.9 150cp , pentru o remorca de atv.
Cunoaste cineva dacã se potriveste cârligul de pe hatchback , breck , gtc sau berlina pe varianta Cabrio ?
Am tot cautat si nu gãsesc nimic in acest sens . Va multumesc.


MODEL: Astra H Twintop 2008
MOTOR: 1.9
Skip ads

  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,503
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Bun venit pe CO!
Dacã dai un VIN, cred cã o lãmurim...
  • GAdrian806

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Nov 2022

  • Mesaj Privat
Salutare , serie vin
W0L0AHL6775053309
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,503
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Din cataloage pare sã fie dedicat ptr cabrio(caroserie L67).
Ce pot sã adaug, cã ochiometric, seamãnã izbitor cu cel de hatchback(caroserii L08 & L68).
Dacã aș fi în locul tãu, aș lua unul de hatchback(la un preț de nerefuzat!) și l-aș adapta, de nici Opel nu s-ar prinde cã nu e original Laughing . Dar am experiențã cu așa ceva...am mai fãcut vreo câteva. Am fãcut unul de Toyota Hilux, care a fost apreciat, în reprezentanțã, cã e mai bine proiectat decât originalul, cel puțin ca funcționalitate, soliditate și aspect...în timp a dovedit-o și la capitolul fiabilitate: trage de 2 ori pe an, pe drumuri virajate și în pantã, sarcina max.(2750kg), cu succes(250km x 2 x 12ani).
Skip ads

  • GAdrian806

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Nov 2022

  • Mesaj Privat
De adaptare nu cred ca ar fi problema, as putea sa rezolv, doar ca nu știu dacã se potrivește sa nu rãmânã cuiul prea jos , prea sus , prea scurt , prea lung fata de caroserie
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,503
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Dacã ai probleme de-astea, ce înseamnã, la tine, adaptare? Cã poate folosim același cuvânt ptr noțiuni diferite?!
  • GAdrian806

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Nov 2022

  • Mesaj Privat
Adaptãri pot face , doar ca nu stiu unde trebuie sa ajung cu rezultatul. Bila de remorcare poate ajunge prea sus sau prea jos raportata cu poziția ei de lucru.
Acest lucru poate afecta poziția remorcii implicit o ținuta de drum defectuoasa.
Prin acest post intenționez sa aflu ,dacã știe cineva desigur , dacã exista o varianta plug and play de la sedan, hatchback , berlina , gtc.
Adaptãrile pentru alte modele de autoturisme se aplica corespunzãtor
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,503
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Tu vrei un manual de adaptare...Succesuri.
Skip ads

  • GAdrian806

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Nov 2022

  • Mesaj Privat
Nu vreau un manual pentru nimic , domnul adapteazã tot, am cerut o informație dacã se potrivește sau nu de pe un model pe altul.
Dacã ai adaptat pe alte modele , felicitãri, personal nu sunt interesat de improvizații. Mulțumesc pentru implicare și as dorii sa lasam pe cineva care are informații precise. O zi buna
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,503
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
E clar cã ai o problemã...cu întelesul cuvintelor...eu nu ti-am pus etichete, dar dacã insisti, iatã una: povestitor pe forumuri.
Asa e când vrei sã ajuti persoane necunoscute...dpdv tehnic și emoțional. E felul lor de a-ti multumi Sad Surprised Confused Embarassed Halal.
PS
Iar improvizația (nu în sensul pe care îl dai tu acestui cuvânt) este apanajul oamenilor inteligenți.


Ultima modificare facuta de bibu16v la Vin 11 Nov, 2022 5:08 pm
  • GAdrian806

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Nov 2022

  • Mesaj Privat
Îmi place eticheta ta, și apreciez interesul tãu vis a vis de subiectul adus in discuție de cãtre mine.
Scopul meu este de a afla despre compatibilitate nu despre cum sa improvizez o improvizație.
Au improvizat oameni cu mult mai multe studii decât noi doi la un loc , dupã studii de rezistența a materialelor și altele.
Dacã vrei sa povestim despre aceste aspecte am la baza o facultate de inginerie in Tehnologia construcțiilor de mașini si un master bilingv in Studiul
Materialelor, sunt capabil tehnic dar si practic.
Cei mai puțin inteligenți ,ca mine , vor dorii sa nu se desprindã remorca din cui la anumite viteze ,pe lângã prejudiciul financiar poate produce si prejudicii asupra integritãții participanților la trafic.
Încã odatã apreciez implicarea ta , si as dorii sa lasam pe cei care au cunoștințe despre compatibilitate sa își spunã o pãrere. O zi buna
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,503
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Rãspunsul despre compatibilitate l-ai primit demult...dar e mai greu cu atenția. Și cu modestia.
Skip ads

  • GAdrian806

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Nov 2022

  • Mesaj Privat
Încã odata ,îți mulțumesc pentru rãspuns.
Dacã mai are cineva o pãrere , posibil cineva care a montat pe acest model, o astept sa o povestim.
De menționat ca am încercat sa cumpar cârlig special pentru acest model dar se pare ca nu este in stoc la cei cu care am luat legãtura. Având in stoc doar pentru modelele comune de Astra H.
De asemenea doresc sa montez cârlig demontabil vertical pentru ca mașina va tracta in afara țãrii remorca încãrcatã cu o motocicleta și un atv . Iar atunci când nu tractez legea prevede sa nu rãmânã cuiul montat pe mașina.
Iar pentru comoditatea mea ,doresc sa montez , desigur dacã se poate , un carlig pe care îl gãsesc in stoc la importatori cu criteriile menționate.( desigur accept si varianta de achiziție a unuia sh )
Așadar rãmâne deschisã aceasta postare pentru persoane care dețin acest model de Astra si au informații despre acest aspect.
Sau dacã cineva deține un Astra H Cabrio cu un carlig montat si este dispus sa îl vândã poate sa ia legãtura cu mine prin aceasta postare.
Va mulțumesc anticipat.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR