Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • ESEDWR

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2005 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Feb 2013

  • Mesaj Privat
Buna seara opelisti
Acum ceva timp am constata ca nu mai pot deschide portbagajul decat manual, practic cu un imbus adaptat.
Prima constatare/parere, broasca de la haion defecta.
am schimbat-o, dar nimic nou sub soare. Am verificat si sigurantele, de asemenea nimic. Cheia de asemenea nu mai da nici un semn, in sensul ca la actionarea butonului de inchidere nu se intampla nimic, Am incercat acea sincronizare, am desfacut borna de la baterie, si nimic! Practic haionul ramane inchis/blocat, usile deschise. Mai mult decat atat nici acel buton situat sub display de unde puteai sa blochez usile atunci cand te aflai in interior nu prezinta semne vitale de viata. Nu este nici luminat de acel led aflat in spatele acestuia. Un sfat, o sugestie, cineva care a avut aceiasi problema cum a rezolvat-o?
Multumesc! Drumuri bune!


MODEL: Astra 2005
MOTOR: 1.4 XEP
  • rider1

  • Mesaje scrise: 704
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Salut. Verifica firul din burduful de la haion. La mine aceeași problemã. Fir întrerupt în burduf.
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,451
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Cum zice colegul, cu o singurã corecție: firele. Cã acolo sunt mai multe și trebuie verificate toate, altfel poți avea norocul chior ca, dupã o vreme, sã nu-ți mai funcționeze comunicațiile prin satelit. Cã o sã gãsești doar unul întrerupt, e posibil, dar rãmâne de vãzut. Spor la treabã!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR