Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • vampyriks

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2000 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Nu stiu ce facui si nu mai merg telecomenzile de pe chei la opel astra, si nu mai intra nici cheia in contact, iar cand deschid usile se aude zgomotul acela de usi deschise care pana acuma nu era daca nu era cheia in contact, o cheie nu merge deloc iar cealalta deschide doar de langa usa, de inchis nu inchide nimic, si nu intra nici una in contact


Ultima modificare facuta de vampyriks la Mar 19 Jun, 2007 8:40 pm
Skip ads

  • Vios40

  • Mesaje scrise: 409
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1987 2.3D LS
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Se pare cã ai o problemã de recunoaºtere a chip-ului, fie din vina ta sau din vina bãieþilor “procurori” ce te-au încercat cu un decodor de alarmã în vederea unui jaf, aºa cã repejor la dealer pentr un nou set de chei. Succes!

  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Lasa dealerul...
1. schimba titlul topicului in ceva descriptiv, ca asa nu il citeste nimeni.
2. CAUTARE
  • kapp

  • Mesaje scrise: 361
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2006

  • Mesaj Privat
la problema cu contactu am descoperit si eu. acum 2 zile.. ca se blocheaza ceva aclo si nu intra cheia.. te uiti. apesi cu un varf de cutit.. sau apesi cu degetu pe suportu ala de jur imprejur unde bagi cheia si poate se deblocheaza.. (contactul posibil vechi sau ceva.)
Skip ads

  • musicall

  • Mesaje scrise: 289
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2006 4 Uºi 1.7 DTL (80 cp)
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Si la mine mai ramane suportu ala de jur imprejur alb inauntru uneori dupa ce opresc motorul... iar cand deschid usa tiue ca si cum ar fi cheia in contact. Mai nou apas cu degetul pe albul ala si revine la normal.

Problema e ca vreau sa rezeolv cu chestia asta... de unde o fi problema?
  • vampyriks

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2000 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Vios40, te-ai uitat la prea multe filme cu gangsteri. Baietii procuratori pot sa incerce sa imi decodeze alarma pana in panzele albe, am daia de nu se decodeaza, marca NON EXiSTENT
Multam la restu, a fost exact cum ati spus, de la contact, am apasat pe el si si-a revenit, si am facut si a doua cheie sa mearga, reprogramat-o.
  • Vios40

  • Mesaje scrise: 409
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1987 2.3D LS
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Laughing Un prieten taximetrist, a adormit pret de doua ceasuri de la 5 la 7 dimineata si cand a revenit nu se mai potrivea codul de deschidere a usilor iar pe bord a gasit un bilet de repros la adresa curateniei iar casetofonul plecase desfacut elegant. Ma bucur ca ai iesit din situatia aceasta cu blocajul si sa auzim numai de bine Cool
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR