Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • IdorinHojda

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2023

  • Mesaj Privat
Buna, ma numesc Dorin. Am achizitionat prima masina un astra H 1.9 disel, 100cp, Spre nefericirea mea, incepator fiind, am ramas fara baterie, Cand cineva sa oferit sa-mi ofere curect a montat cablurile invers si sa scurtcircuitat CD 70 NAVI-ul. Sa verificat daca nu e scurt la usi. Dupa ce ii schimb siguranta se aude cum se arde cand il conectez la mufa de alimentare. Din nefericire nu am gasit pe cineva care sa-si bage nasul in el sa vada ce e ars. Cea mai ieftina varianta e sa-l inlocuiesc cu altu second care e 100 de euro plus sincronizarea. Are cineva alte optiuni? locuiesc in Arad. Multumesc anticipat Very Happy


MODEL: Opel astra H 2006
MOTOR: 1.9 turbo ,motorina 100 cp

LOCATIE: arad
  • sebage

  • Mesaje scrise: 2,483
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2019

  • Mesaj Privat
La tine nu a fost vorba despre vreun "scurtcircuit" ci despre o alimentare inversa.
Sincer, stiind cate ceva despre o instalatie electrica si chiar si despre instalatia electrica despre un Astra H ... mi-e greu sa cred o astfel de poveste. Intr-o astfel de situatie, altele sunt componentele afectate in prima faza.
Dar, trecand peste asta:
- orice se poate repara (depinde daca si merita, tinand cont de costuri), dar da, cam putine persoane se mai complica cu reparatul/depanarea (in adevaratul sens al cuvantului), pentru ca asta necesita timp ... timp in care se pot face bani mai multi, altfel.
- un CD70 Navi (fara display) second hand, nu are cum sa coste 100 Euro, poate pe la 50. Dar preturile cerute pentru o amãrâtã de "imperechere", recunosc ca nu le cunosc.
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,510
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Bun venit pe CO!
Ca regulã generalã, înainte de a posta un topic nou despre orice te intereseazã, folosește funcția „cautã orice...” din partea dreaptã, sus, a oricãrei pagini: o sã fii surprins ce o sã gãsești. Doar cã trebuie sã (și) citești.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Si daca ai nevoie de un electronist care sa le stie, il cauti pe CristiTM aci, pe forum...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR