Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • ucsenyt

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Apr 2020

  • Mesaj Privat
Salutare. Este posibil sa montez o navigatie originala pe o astra care din fabrica nu are navigație? Ma refer, cumpãr navigatia de la dezmembrari si o montez pe masina mea. Sunt sanse sa functioneze. Ms


MODEL: Astra 2010
MOTOR: 1.4 benzina
Skip ads

  • RCode

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 2016 B16dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2020

  • Mesaj Privat
Sunt dar greu! Trebuie cotatã cu seria de sasiu din ecu...activate modulele respective..etc...Codarea este cea mai greu de facut.Depinde de ce model iei.. daca ei Navi950 nu merge sub nici o forma aia e codata si cu ceasurile de bord. Am schimbat la cineva ceasurile si nu a mai mers navigatia..Are codul de activare in ceasuri si seria Vin in ecu
  • ucsenyt

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Apr 2020

  • Mesaj Privat
Navigatie este CD400
  • RCode

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 2016 B16dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2020

  • Mesaj Privat
Auuuuu mamaaa...Pãi dacã se numeste CD400 cum sa fie navigatie? Unde e navigatia la ea?
Cred ca Vrei sa cumperi dupã OLX si ala vrea sa te pãcãleascã...Iti da un display de navigatie si CD400 si gata...teapa..


Skip ads

  • ucsenyt

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Apr 2020

  • Mesaj Privat
Dacã scrie CD400 nu e cu navigație? Pe olx este de la un parc de dezmembrari auto.
  • RCode

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 2016 B16dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2020

  • Mesaj Privat
Ha ha ce ti-am spus,parca am citit gandurile. Vezi când il primesti daca stie sa navigheze sau nu.Eu zic cã nu.Poate ma "insel"..
Da adresa sa vad cum arata.Dar daca e ca in poza NU E CU NAVIGAȚIE.Unde sa iti arate navigatia? Pe ce ecran? Pe ala mic portocaliu? Acolo iti arata?
  • ucsenyt

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Apr 2020

  • Mesaj Privat
Ecranul este mai mare ca cel din pozele attachate de tine. Nu stiu cum sa atasez poza sa vi-l arat.
  • cristi_bv

  • Mesaje scrise: 346
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Insignia 2015 A20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Se poate pune pe masina oricare model de navi originala.Ca idee te uiti in spate la mufe,daca nu are una rotunda si albastra atunci nu are navi unitatea.
Skip ads

  • RCode

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 2016 B16dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2020

  • Mesaj Privat
Normal ca se poate pune orice model! Cine a spus cã nu se "poate pune" problema e cum faci tu sa meargã pe ea exp NAVI950 ? Cum o imperechezi? Cum faci adaptarea de can cu ECU si cu ceasurile de bord? Cum?
  • ucsenyt

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Apr 2020

  • Mesaj Privat
Într-adevãr este foarte complicat sa o faci sa functioneze si nu se merita efortul financiar pentru ce iti ofera navigatia originala. Trebuiesc fãcute modificãri la cablajele de pe masina, montat antena gps, modificari la bcm, ecu, etc. Am vorbit cu mai mulți electricieni, inclusiv cu cineva care lucreazã la reprezentanta opel si toti mi-au zis acelasi lucru, investiția financiarã este foarte mare. Recomandarea a fost sa ma orientez catre o navigatie dedicata cu android.
Multumesc pentru rãspunsuri, era interesant daca aflãm cã cineva a reușit acest proiect.
  • pantalon

  • Mesaje scrise: 652
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Decat sa-ti pui cine stie ce kinezarie cu android mai bine iei un telefon nou, dedicat pt navigatie.
  • ucsenyt

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Apr 2020

  • Mesaj Privat
Telefonul nu e tot chinazarie? Toate sunt chinazari..Si telefonul unde il pun? Eu vreau sa fac un upgrade mic la masina..din pasiune mai mult decat utilitate. Pt navigație folosesc waze pe telefon dar era frumos sa l folosesc pe androidul de pe masina.
Skip ads

  • Tai-Pan

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2017

  • Mesaj Privat
"dar era frumos sa l folosesc pe androidul de pe masina".

Așa ceva nu se face cu navigația originala a mașinii.

Navigații cu Android auto gãsești peste tot și în acest caz nu are sens expresia "dar era frumos".
  • cristi_bv

  • Mesaje scrise: 346
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Insignia 2015 A20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
@Rcode, imi place sa cred ca ai inteles exact ce trebuie din ce am scris.Navi950/650 nu are nicio treaba cu ceasurile de bord.De fapt nici la j nici la insignia prefacelift nu au treaba cu ceasurile in afara de un schimb minim de info pt afisare posturi si altele asemanatoare,codarea se face cu bcm-ul.Doar de la astra k/insignia facelift s-a trecut la magiatrala MOST intre ceasuri,radio si hmi dar nici asta nu tine de securitate.Uite 650 montat pe j care a venit cu cd600 din fabrica.
  • VAga

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2023

  • Mesaj Privat
Cristi_bv ai cumva o schema electrica la opel astra j 2012 cu navi 600 deoarece vreau sa înlocuiesc cd 400!
  • VAga

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2023

  • Mesaj Privat
Da în special. Navi 600 am pus eu dar trebuie ca un electrician sau un Electronist sa lege firele. Dacã reușești asta ma contactezi și voi recomanda pe cineva sa o împerecheze și sa o decodeze!
ucsenyt a scris:Salutare. Este posibil sa montez o navigatie originala pe o astra care din fabrica nu are navigație? Ma refer, cumpãr navigatia de la dezmembrari si o montez pe masina mea. Sunt sanse sa functioneze. Ms


MODEL: Astra 2010
MOTOR: 1.4 benzina

  • FOmeroglu

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2023

  • Mesaj Privat
ucsenyt a scris:Navigatie este CD400


Are cineva din Constanța CD 500 original? Poate mã ajutã sã incarc navigația la un Opel Astra J, 2011! Fostul proprietar al mașinii zice cã a pierdut CD ul.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Nu mai spuneti 'Navigatia CD400' pentru ca acest aparat ca si CD300 sunt niste simple Radio-CD si atat ! Diferenta este minora si anume CD300 foloseste ecranul mic TID iar CD400 foloseste ecranul un pic mai mare GID ambele cu scris rosu. Pentru 'navigatie' este necesar un ecran color mai mare !

CristianTM.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR