Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel X
  3. Opel Grandland X
  • GBaruta

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Feb 2023

  • Mesaj Privat
Salutare!
Este careva pe grup care a demontat fața de ușa șofer pentru schimbarea opritorului de ușã? Nu pot sã îl scot fara demontarea feței de ușã și nu știu cum este prinsa, pe unde are și cum sunt clipsurile. Nu vreau sa fac vreo nefãcutã. Mulțumesc anticipat!


MODEL: Grandland X 2018
MOTOR: 1.6 120cp

LOCATIE: București
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Salut! de unde ai luat opritor? S-a rupt complet? Al meu pocneste deocamdata. Am inecrcat sa il rasucesc 180 grade, dar nu merge. La Vectra C sa Insignia era una din solutii.
  • SHorovei

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2023

  • Mesaj Privat
se gasesc ...e cam 70-80 de lei bucata ... eu am luat la peugeot 3008 prima generatie...sunt aceleasi
  • dcrst75

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Grandland X 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2018

  • Mesaj Privat
Fix aceeasi problema o am si eu. Pocneste de imi vine sa o rup. M-am chinuit ceva pana sa imi dau seama ca de la acel opritor e pocnitul.
Problema este ce trebuie data fata de usa jos, si tot suportul de la difuzor ca sa poti baga mana la opritor.
am demontat eu usa. Se demonteaza destul de greu. Clemele de plastic sunt de foarte proasta calitate si o sa se rupa cam toate. Asa ca inainte de toate cupara acele cleme caci se gasesc.
Unde la zona de sus la imbinarea celeor 2 compoennte se afla 2 cleme aparte care au o siguranta ce trebuie tras de ea. Foarte foarte freu cu acestea 2. Eu nu am reusit la niciuna sa trag de acea clema. A trebuit sa fortez sa iasa. Bine ca nu s-au rupt.
SI eu as vrea sa stiu de unde gasesc cu 70-80lei bucata.

Skip ads

  1. Home
  2. Opel X
  3. Opel Grandland X

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR