Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe
  • D9008

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2023

  • Mesaj Privat
Salut! Am și eu nelãmurire.
Acum ceva timp, mai exact in 2022 vara am primit acasã urmãtoarea scrisoare, gãsiți poza mai jos. Cum cã am acumulat cele 15 puncte. Problemã este cã eu pânã sã plec în Germania am fost oprit de poliție și fãrã sã știu cã am acumulat cele 15 puncte. ( Aveam mașina înscrisã pe Germania, nu era zi sa nu mã opreascã poliția, așadar mã aflut in situația asta). Întrebarea mea este urmãtoarea, daca eu nu am condus pe teritoriul României, și mi a expirat termenul, încã sunt la ei in baza de date cu perimisiul suspendat? Precizez cã nu m am prezentat la nici o secție de polița dupã ce am ajuns in țarã, și nici nu ma oprit poliția de când am ajuns in țarã.

  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,510
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Dacã au expirat cele 60 zile(30 de bazã + 30 majorare ptr nepredarea fizicã a permisului), ți-ai recãpãtat dreptul de a conduce.
  • D9008

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2023

  • Mesaj Privat
Mi au expirat de mult timp. Eram in dubii, mã gândeam cã rãmân în baza de date a lor cu perimisul suspendat. Mulțumesc frumos pt rãspuns.
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,510
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Nu poți rãmâne cu dreptul de a conduce suspendat decât pe perioada sancțiunii...sau alte cazuri: cercetare penalã, proces penal etc. Ceea ce nu e cazul tãu. Ptr puțin.
Skip ads

  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR