Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • PSebastian530

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2023

  • Mesaj Privat
Salutare,

Am o problema cu pierderea uleiului. Si o problema de care nu i dau de cap. Am observat ulei pe la turbina, am zis ok ma duc cu ea la garantie fiindca e facuta recent. Oamenii de acolo mi-au zis ca nu e de la turbina, ci de la epurator, iar pe toate tuburile se gaseste ulei. Am schimbat epuratorul + curatare furtunul din epurator catre ltubul de admisie aer si tubul in sine catre turbiN. Dar dupa 40km de mers vad ca tot scapa ulei si cel mai mult se vede pe la turbina. Inclusiv spre intercooler care sigur si el are niste ulei.

Un prieten spune ca poate sa fie doar asa niste ulei care a ramas prin conductele la care n am ajuns sa le curat si acum o sa iasa si el. Nu stiu ce sa spun.

Aveti idee ce poate sa fie? M-ar ajuta tare mult un raspuns.

Atasez mai jos niste poze cu zonele unde am vazut ulei




MODEL: Astra h
MOTOR: 1.3 cdti
Skip ads

  • PSebastian530

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2023

  • Mesaj Privat
Salut, un mic update poate vede cineva si ma ajuta si pe mine Smile
  • PSebastian530

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2023

  • Mesaj Privat
Nu mai e nimeni activ pe grupul asta sa ma ajute cineva? Cred ca e unul dintre cele mai inactive grupuri.
  • sebage

  • Mesaje scrise: 2,480
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Online
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Eu zic sa faci reclamatie la Protectia Consumatorilor!
Skip ads

  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,664
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
PSebastian530 a scris:Nu mai e nimeni activ pe grupul asta sa ma ajute cineva? Cred ca e unul dintre cele mai inactive grupuri.

Cei de pe celelalte grupuri ,,mai active,, unde ai postat tu, ce ti-au scris ?

ClubOpel nu este vreun GRUP si nici vreun SERVICE on-line. Este pozitionat (prin activitatea utilizatorilor de aici) undeva fix intre cele doua, este defapt un spatiu online dedicat pentru proprietarii/pasionatii de masini Opel care in general isi repara masinile singuri si deci se adreseaza in principal celor care... au rabdarea sa citeasca mai intai tot ce s-a scris pe subiect prin topicurile existente, pe urma intreaba si in general se primesc si raspunsuri.

Raspunsurile nu sunt pentru mecanici, electricieni, sau angazati de service... ci pentru cei ce au indemanarea si perseverenta sa reuseasca de unii singuri in demersul lor de a-si rezolva problemele la masina personala.


Ultima modificare facuta de ahappyuser la Sam 12 Aug, 2023 2:07 pm
  • corsablue

  • Mesaje scrise: 2,486
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Mã bag și yo: dupã ce am încasat cei 5000 de la site acum nu ne onorãm obligațiile de a ajuta...
Nu ne-ar fi rușine!
  • Mr.Opel

  • Mesaje scrise: 2,286
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2004

  • Mesaj Privat
@PSebastian530 cred ca esti intr-o situatie unica, nu tin minte sa fi citit despre o problema asemenatoare.

Pareri degeaba nu cred ca are sens sa aruncam in aer asa ca, cum ti-a sugerat si @sebage, ANPC + schimbare service (dupa treaba cu ANPC).
Posibil sa fi facut o lucrare proasta si sa incerce sa te duca de nas acum.

Succes!
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR