Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira C Tourer
  • er0s22

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Salut.
Am si eu o Zafira Tourer din 2014 cu model de infotaiment Navi 950.

M-ar interesa un update de soft, nu ma pasioneaza hartile decat in situatia in care ar merge CarPlay sau Android Auto, dar nu cred.
Problema mea este cu sunetul pe bluetooth care are delay si la navigatia de pe telefon abia apuc sa aud finalul instructiunilor. Si la telefonie are un delay dar este mai putin sesizabil, doar in cazurile de apel video se vede inaginea si dupa se aude si sunetul.

Ma poate ajuta cineva cu un update?
Locuiesc in Craiova.
Multumesc.




MODEL: Zafira Tourer
Skip ads

  • CIPIF1983

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Zafira Tourer 2017 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2023

  • Mesaj Privat
Salut .Si eu am Navi 950 pe masina dar a mea e din 2017 ... si nu am problemele descrise de tine...bluetooth ul merge ok si nu am delay.Iti face asa de cand ai luat o sau ai intervenit sub o forma sau alta la ea? Daca vrei update cred ca o reprezentanta Opel te poate salva.Eu am fost la cea din Arad si am fost multumit pe partea tehnica.Eu as vrea sa mi pun Android Auto dar am intrebat in stanga si in dreapta si parerile sunt impartite ptr Navi 950.
  • THRUSTMASTER

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira Tourer 2013 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2020

  • Mesaj Privat
Salut. Cred ca cu un update de soft la Opel rezolvi problema.
  • er0s22

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
De cand am luat-o face asa. Update-ul asta de soft presupune costurile alea fabuloase pt actualizarea hartilor (pe care oricum nu le folosesc)?
Skip ads

  • THRUSTMASTER

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira Tourer 2013 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2020

  • Mesaj Privat
Salut, cel mai bine intrebi la o reprezentanta Opel.
  • DRosiuoru

  • Mesaje scrise: 382
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mar 2022

  • Mesaj Privat
Salut , mai folosesti si altceva cu bluetooth pe masina ? Sau alte aparate care apar in setari la conexiunea bluetooth ?
  • ney

  • Mesaje scrise: 985
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2014 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Exista o problema cu antena, practic nu cu ia efectiv dar un update de soft rezolva si problema antenei.
In speta la mine semnalul antenei era la 60% si cand am pus o antena non name mai lunga a crescut semnalul dar arata inestetic.
La fel si cand puneam mana pe ia, prindea posturi din Bucuresti eu fiind la 60 km distanta.
Aceasta proba a foat facuta cu un tester auto la sectiunea de radio.
A fost verificata antena de pe plafon in sensul ca a fost desfacuta si verificata vizual la circuitul electronic de oxizi si daca vine curent pe ia si nu s au gasit probleme. Practic s a scos si alimentarea si atunci cei 60% au disparut de tot.
In concluzie trebuia update de soft la radio si am renuntat din comoditate pt. ca ascult altceva pe afara orasului si oricum Romania Actualitati merge si asa😁
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira C Tourer

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR