Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Vand / Cumpar Masina
  • jammix

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa B14XFL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2023

  • Mesaj Privat
Model: Corsa
Motorizare: 1.4
An fabricatie: 2016+
Km: <120.000
PRET:
Contact:

Salutari! Sunt in cautarea unei Corsa E, minim 2016 , 1.4 benzina.
Trebuie sa aiba urmatoarele dotari
- Intellilink 4.0 - Android Auto
- Clima automata
- Cutie automata (nu Easytronic)
Caut o masina bine intretinuta si sunt dispus sa platesc pentru asta.
Doritorii ma pot gasi aici.
Toate cele bune
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
pe Corsa E cutie automata doar pe o versiune s-a pus 1.4 90PS. avem si noi una 2016 cu motor de 1.2 benzina cu vreo 60000km aproape si sunt masini bune de oras dar la drum lung pe autostrada trebuie ceva mai serios...
Android Auto au toate cele de dupa 2016, clima automata este mai rar intalnita dar nu imposibil. Oricum sa te astepti la un pret de peste 11000 euro la ceea ce doresti sa cumperi. succes


Ultima modificare facuta de mikyboy la Vin 03 Nov, 2023 4:14 pm
  • jammix

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa B14XFL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2023

  • Mesaj Privat
Salut! Vreau masina exclusiv pentru oras. Tot caut si vorbesc cu diferiti proprietari, din pacate majoritatea au aceleasi lucru in comun: masini care au primit atentie minima dar cer pret maxim. Am zis sa imi incerc norocul pe un forum dedicat deoarece statistic oamenii care intra pe forum au mai multa grija de masinile lor.
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
ai dreptate in ambele privinte. m-am uitat si eu acum pe piata si pe autovit este una singura cu faruri cu lupa si automata cu vreo 80000km parca dar cu minciuni in anunt pentru ca nu are Climatronic si nici Xenon...
Corsa E este un model care abia acum incepe sa fie mai des intalnit pe piata din Romania si am vazut ca in Germania sub 11000 euro nu gasesti.
Climatronic nu am vazut inca la nici una si am vazut cateva pana am cumparat-o pe a noastra (nu avem climatronic pe ea si nici cutie automata).
Sfatul meu este sa cauti in Germania daca poti ca este mai sigur cat de cat si sa fi pregatit pentru un pret de vreo 15000 euro pentru una dotata si intretinuta cat de cat corect. (desi in germania sub 15000km/an nu vei gasi sa aiba facuti deci schimbat uleiul la aceasta valoare). Succes

https://www.autovit.ro/autot...rsa-ID7Hgljh.html

asta este cea care mie mi-a placut dar trebuie vazut la fata locului ce si cum
  • jammix

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa B14XFL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2023

  • Mesaj Privat
Exact. Din pacate piata autohtona este plina de probleme...dar nu sunt fan mers in Germania.
Pe mine ma amuza ca lumea continua sa minta in 2023 la fel ca in 2003. Acum e asa de simplu sa verifici o masina, sa decodezi un VIN si sa afli dotarile exacte. Nu caut masini perfecte, ci doar cinstite. Dar atunci cand ti se spune "masina nu a fost atinsa niciodata" si descoperi ca a avut in fiecare an daune de 8000ron......mi se pare penibil. Si nu am vorbit cu samsari, am cautat doar masini proprietate personala.
Multumesc pentru sugestie, dar cum ziceam, caut sa evit masinile aduse de afara. Majoritatea celor din clasa asta sunt ex Hertz, etc etc.
E posibil sa renunt la anumite dotari, daca gasesc o masina intretinuta mecanic corect.
Skip ads

  1. Home
  2. Vand / Cumpar Masina

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR