Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra L
  • sodo

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Salutare,

Dupa 12 ani ma gandesc sa ma intorc la Opel. Sunt interesat de un Astra L 1.2, insa nu stiu ce sa cred despre motoarele puretech. Faza cu cureaua de distributie in ulei mi se pare destul de riscanta.

Din acest motiv vreau sa va intreb. Are cineva deja un Astra L? Daca da, care sunt impresiile? Cati km ati facut si cum arata cureaua?

Multumesc
  • M1568

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2024

  • Mesaj Privat
Sincer, nu am condus niciodata acest model, insa daca tot vrei sa iei un motor mic (1.2) iti recomand mai degraba un Opel Agila si uite si de ce: este ieftin si la pret si la intretinere, ai destul loc in el (masina e destul de inalta) si nu e deloc stricacioasa sau greu de manevrat... Asta e parerea mea, tu fa cum vrei...
  • corsablue

  • Mesaje scrise: 2,487
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Pentru informații suplimentare citește secțiunea Grandland și Crossland. Ambele au puretech...
Au mai rezolvat din bolile copilăriei, dar după ce lecturezi poți să ai o imagine mai amplă.
Eu am un Crossland din 2019 și momentan sunt mulțumit. La 42k km mi-au schimbat distribuția pe cheltuiala Opel. Acum am 58k km și verific constant uleiul pentru că fac multe drumuri scurte, consumul este puțin mai mare, dar este firesc ceva de genul 7,6 maxim 8,1 în oraș. În afară se reglează consumul. Este sprintenă varianta de 110.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra L

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR